Nepelnytai užmiršta klasika – kodėl niekas nebenori hečbekų ir universalų

Automobiliai, panašiai kaip ir apranga, seka paskui madas. Vienas didžiausių skirtumų tarp šių madų yra jų greitis – kai aprangos tendencijos ir mados gali keistis kiekvieną sezoną ar dar dažniau, automobilių mada ir populiarumas yra gerokai mažiau dinamiški, o jų populiarumo bangos gali trukti ir dešimtmečiais. Tiesa, tarp šių madų yra ir panašumų. Nors kartais ir užmirštama, klasika niekada nemiršta ir visais laikais yra geras pasirinkimas.

Štai dar prieš porą dešimtmečių gatvėse riedėjo daugiausiai sedanai, universalai arba hečbekai. Kupė tipo automobiliai, kaip ir dabar, buvo rečiau sutinkami, mat juos renkasi arba sportišką vairavimą, arba išskirtinę išvaizdą mėgstantys vairuotojai ir tai dažnai būna antras arba trečias automobilis, skirtas savaitgalio pasivažinėjimams. Taip pat rečiau buvo sutinkami ir visureigiai, mat juos daugiausiai rinkosi tie, kuriems reikėjo automobilio, gebančio važiuoti bekele. Tai buvo medžiotojai ar žvejai, gamtos mylėtojai ar tų profesijų atstovai, kuriems tenka dirbti sunkiai prieinamose vietovėse. Bet prieš du dešimtmečius mados pradėjo keistis ir pastaruosius kelis metus šis pokytis įgavo didelį pagreitį – dabar su padidinto pravažumo automobiliais važinėjasi visi.

Prieš maždaug dvidešimt metų visuomenei buvo pristatyti tokie automobiliai kaip „Hyundai Santa Fe“, „Nissan Qashqai“ ar, dar anksčiau, „Toyota RAV4“, kurie sukūrė naują krosoverių segmentą ir pamažu pradėjo keisti automobilizmo madas, o pastaruoju laikotarpiu naujų automobilių rinka stebi neįtikėtinus krosoverių pardavimų šuolius ir atitinkamai visų kitų segmentų pardavimų kritimus. Pagrindiniai argumentai, kodėl žmonės renkasi SUV išlieka salono erdvė, praktiškumas, saugumas ir nenuginčijamas skirtumas nuo kitų lengvųjų automobilių – aukštesnė sėdėsena. Tiesa, daugelį šių savybių galima rasti ir hečbekuose ar universaluose tik už mažesnę kainą.

Pastaruoju pasaulyje taip pat vis populiarėja stovyklavimo mada, į kurią lyg ir galima taikytis tik turint krosoverį, bet reikia turėti omenyje, kad daugelis krosoverių tik sukuria iliuziją, jog tai automobilis, galintis važiuoti į bekelę. Dažniausiai jų pravažumo savybės nėra didesnės, arba didesnės tik labai nežymiai už įprasto dydžio miesto automobilius, mat daugelis jų vis dar yra varomi tik dviem ratais, o prošvaisa nėra itin didelė.

Nenusileidžia brangesniems modeliams

Ieškantys praktiško, ekonomiško ir įperkamo automobilio vis tik turėtų atkreipti dėmesį ne tik į krosoverius, mat hečbekai ar universalai dabar siūlo ne tik praktiškumą už mažesnę kainą, bet ir yra aprūpinti moderniausiomis saugumo technologijomis.

„Anksčiau kai kurios technologijos būdavo montuojamos tik į aukščiausios klasės automobilius, o dabar pažvelgus į įrangos sąrašą vargu ar pavyktų atspėti ar tai, tarkime, SUV, ar mažasis hečbekas. Gamintojai vis labiau rūpinasi visų savo klientų saugumu, tad mažiausi ir, nepabijosiu to žodžio, pigiausi automobiliai gauna naujausią saugumo įrangą. Tarkime naujasis „Hyundai i20“ savo įrangos lygiu priverstų susigėsti net kai kuriuos keletos metų senumo premium klasės automobilius“, – apie mažųjų hečbekų savybes pasakojo „Fakto Auto“ rinkodaros vadovas Vaidotas Kviklys.

V. Kviklys pastebi, kad klientai dažnai lieka nustebę automobilių technologinėmis galimybėmis po bandomųjų važiavimų. Retas, rinkdamasis automobilį pastebi, kad tokie automobiliai kaip „Opel Corsa“ ar „Renault Clio“ jau standartinėje įrangoje turi sumontuotas priekinio susidūrimo išvengimo, juostų palaikymo, vairuotojo budrumo stebėjimo sistemas. Kai kurie modeliai žengia dar toliau – naujasis „Hyundai i20“ turi aklosios zonos susidūrimo išvengimo sistemą; perspėjimą apie atvažiuojantį automobilį išvažiuojant iš parkavimo vietos; autopilotą, kuris, veikdamas kartu su navigacijos sistema, sumažina automobilio greitį prieš staigius posūkius ar įvažiavus į greičio ribojimo zoną. Taip pat automobilį galima rinktis su 48V minkštojo hibrido sistemomis, kurios sumažina degalų sąnaudas bei emisijas. Visą tai šio segmento automobilius padaro kone tobulu pasirinkimu tiems, kurie daugiausiai laiko praleidžia vairuodami miestuose.

Ieškantys praktiško pasirinkimo turėtų atkreipti dėmesį į universalus. Tai bene labiausiai nykstanti rūšis, mat jų vaidmenį vis greičiau perima SUV tipo automobiliai, bet norintys sutaupyti tiek perkant automobilį, tiek pilant degalus, turėtų jų nepamiršti. Itin stilingai atrodantys ir dažniausiai geresnėmis vairavimo savybėmis už krosoverius pasižymintys universalai gali pasigirti ir praktiškumu. Štai „Hyundai i30 Wagon“ bagažinės talpa siekia net 602 litrus, kai tuo tarpu populiarių krosoverių, tokių kaip „Nissan Qashqai“ ar „Toyota RAV4“ bagažinių tūris siekia, atitinkamai, 504 ir 580 litrų. Beje, „Hyundai i30 Wagon“ kaina prasideda vos nuo 16.990€, o abiejų minėtų krosoverių kainos prasideda nuo daugiau nei 23 tūkstančių eurų.

„SUV dabar yra madingi, bet tai nebūtinai reiškia, kad jie yra pats geriausias pasirinkimas ar kažkokia panacėja. Yra begalė variantų, kai mažesnis automobilis yra ne tik geresnis pasirinkimas finansine prasme, bet ir geriau atitinka vairuotojo poreikius. Siūlau tiems, kas ieško nedidelio, nebrangaus ir praktiško automobilio prisiminti hečbekus ar universalus ir atvykti juos išbandyti. Jeigu prie visų išvardintų savybių dar ir ieškote stiliaus – jį šie automobiliai tikrai siūlo. Taip, kaip juoda spalva neišeina iš mados, taip ir šio segmento automobiliai visada liks klasika, puikiai tinkančia daugelio vairuotojų poreikiams“, – kalbėjo V. Kviklys.

Justas Lengvinas

Reklama: https://www.adsweb.lt/transportas/

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top