Ar neprislėgs rajono gyventojų pečių dar beveik 300 tūkst. Lt paskola?

Opozicijos lyderė Živilė Pinskuvienė suabejojo UAB „Širvintų vandenys“ galimybėmis atiduoti paskolą. Darbo partijos atstovai balsuodami dėl šio sprendimo projekto susilaikė.

Opozicijos lyderė Živilė Pinskuvienė suabejojo UAB „Širvintų vandenys“ galimybėmis atiduoti paskolą. Darbo partijos atstovai balsuodami dėl šio sprendimo projekto susilaikė.

Birželio mėnesio rajono tarybos posėdyje buvo svarstytas sprendimo projektas „Dėl garantijos suteikimo UAB „Širvintų vandenys“ paskolai imti“.

Ši paskola reikalinga tam, kad būtų užbaigtas Kernavės vietovės vandentiekio ir nuotekų projektas. Atliekant archeologinius tyrimus, buvo rasta radinių, todėl ir prireikė papildomų lėšų detalesniems tyrimams, papildomiems archeologiniams tyrimams ir žvalgymams, kurie būtini, kad būtų užbaigtas projektas.

Suma gana įspūdinga – daugiau nei 278 tūkst. Lt. Tokios lėšų sumos neturi nei Savivaldybė, nei „Širvintų vandenys“. Kol kas dar nėra aišku, ar papildomiems darbams bus gautas finansavimas iš Aplinkos projektų valdymo agentūros, todėl ši paskola būtų tarytum atsiskaitymo su rangovais garantija.

Tam, kad UAB „Širvintų vandenys“ galėtų pasiimti paskolą, būtinas rajono tarybos pritarimas. Posėdžio metu daugiausiai klausimų sukėlė Savivaldybės kontrolierės išvada. Joje nagrinėjamos UAB „Širvintų vandenys“ galimybės atiduoti paskolą. Pagal galiojančius dokumentus Širvintų savivaldybė gali suteikti garantiją paskolai, tad jokių biurokratinių kliūčių lyg ir nėra. Tačiau išlieka rizika, kad bet kuriuo atveju, jei projekto vykdymui lėšų nesuteiks Aplinkos projektų valdymo agentūra, paskola gali gulti ant mūsų visų pečių.

„O kaip dėl paskutinio kontrolierės išvadų sakinio?“ – neatsitiktinai atkreipė dėmesį opozicijos lyderė Živilė Pinskuvienė.

Kontrolierės ataskaitoje rašoma: „Širvintų rajono savivaldybė gali suteikti garantiją paskolai investicijų projektui „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Širvintų rajone“, neviršydama garantijų suteikimo limitų, tačiau išlieka rizika, kad įmonė neužtikrins savalaikio paskolos grąžinimo.“ Tai reiškia, kad Savivaldybė, kaip laiduotoja, privalės grąžinti skolą. Žinoma, irgi, matyt, iš skolintų lėšų, nes tokios sumos biudžete tiesiog gali nebūti.

Gaila, kad Savivaldybės vadovai, prieš priimdami tokius sprendimus, neprivalo atsiklausti gyventojų. Juk ne kam kitam, o Širvintų rajono žmonėms, jei projekto vykdymui lėšų nesuteiks Aplinkos projektų valdymo agentūra, ši paskola gali tapti dar viena finansine našta.

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

23 Atsakymai į “Ar neprislėgs rajono gyventojų pečių dar beveik 300 tūkst. Lt paskola?”

 1. ar parašė:

  gal suvalgo ???????????

 2. stukacius parašė:

  o kodel kai kurie nesijungia prie tinklų? kur nuotekas deda????????????? aaaaaaaaaaaaa???

 3. as parašė:

  reikia SIRVINTU VANDENU vadovams daugiau kontraliuoti kaip kiekvienas individualaus namo savininkas naudojasi vandeniu ir nuotekom buna visokiu niuansu….,kokia buvo kontrole elektros tinklu imones GALBUT,buna ir taip ,kad nuotekos nezinia kur dingsta

 4. tai parašė:

  —–tai taip.

 5. taip parašė:

  vandens sunaudoja nemažai,tik ne už visą sumoka.Jei niekas nesirūpina kiek patiekiama ir už kokį kiekį atsiskaitoma, tai belieka kelt kainas ir imt paskolas, kurias gražinsime iš visų kišenės.

 6. vl parašė:

  uab Širvintų vandenys yra paprasta uždaroji akcinė bendrovė – jokiais įsipareigojimais nesusaigstyta su savivaldybe. Jei ji neišgyvena iš veiklos, kuria verčiasi, kas trukdo šalia vandens tiekimo užsiimti kokia nors kita pelninga veikla? bedarbių yra pakankamai, įrangos gali nusipirkti paėmusi iš banko kreditą. Tik apsukraus vadovo reikia, tik ryžto ir konkrečios veiklos, o negyventi šia diena – nedejuoti, kad gyventojai mažai vandens sunaudoja, kad mažai moka. Vežkit šiukšles, statykit , renovuokit namus, konservuokit, marinuokit, remontuokit…, bet piginkit, o ne branginkit vandenį. Tas pats pasakytina apie komunalininkus. Ne snausti reikia, o dirbti. Ar ne taip PONAS VINCAI? Irgi dejuoji, kad viskam pinigų nėra, o ką padarei, kad jų būtų? Pinigą reikia pasidaryti. Vienas litas per metus turi atnešti mažiausiai du. Taip biblijoje pasakyta.

 7. Kaimynas parašė:

  Nu labai graži ir taip faina

 8. Kas parašė:

  Kas grazi ji tiek prap.

 9. Antanas parašė:

  Nu graži, graži , …..Galejo jin buti mere.

 10. 1 parašė:

  Atsirado intrviu daveja , junisteje jau tiek pridalinai

 11. ?????.cha...?????? parašė:

  IR DEJOSIM SAU PO NOSIM……cha… cha… cha….
  – Oi, Neverk, Motušėle

 12. IR DEJOSIM SAU PO NOSIM. parašė:

  O KAS PASKOlas atiduos??????

 13. SARMATA parašė:

  NEI VIENO KOMENTARO I TEMA.TAIP IR TOLIAU.SPRENDZIANT IS KOMENTARU ,VISI DIRBA MERO KOMANDOJ,JEJ TAIP TOLIAU DELIOSIM UZ SALTA VANDENI IR KITUS PATARNAVIMUS MOKESIM BRANGIAUSIAI IR DEJOSIM SAU PO NOSIM.

 14. llkk parašė:

  Galejo jin buti mere. Tikrai

 15. ******* parašė:

  tikrai…

 16. super parašė:

  -yra gi gražių moterų …

 17. RYTAS. parašė:

  Pirmyn, pažemintieji! Tegyvuoja skruzdžių revoliucija! …Drakonas mirė, tegyvuoja drakonas .

 18. aš manau parašė:

  kad tai naujų rinkimų startas. O čia taip pat bus perkami chronių ir „zekų“ balsai? Manau, kad atitinkamos struktūros privalo pasidomėti tam naudojamų pinigų kilme. Juk išgyventi uždirbant minimumą reikia neeilinių sugebėjimų.

 19. .. parašė:

  kokia ji lyderė , jei sustabdė savo narystę, o gal žaidžia šachmatus pagal uspachiką…

 20. O parašė:

  O kaip pati balsavai???????????

 21. Kaltas.... parašė:

  ne klanas o kubilius

 22. 278 tūkst. Lt. parašė:

  Kaltas gydytojų “KLANAS“
  – Klanas – giminės ar kraujo ryšiu susieta grupė

 23. .. gerai parašė:

  …..nu ir ką ……

Comments are closed.

scroll to top