Plytelių klijavimas: darbų eiga, kuri svarbi bendram rezultatui

Keramikinės plytelės, marmuro plytelės, porceliano plytelės, mozaikinės plytelės, natūralaus akmens plytelės, didelio formato plytelės, labai mažos dekoratyvinės plytelės ir t. t. – toks platus yra šiuolaikinių plytelių pasirinkimas, todėl plytelių klijavimas apsunksta ir dažnais atvejais užtrunka. Vien dėl to, kad nemažai laiko atima pačių plytelių pasirinkimas ir derinimas prie interjero. O vėliau – gerų plytelių klijavimo meistrų paieška ir jų atliekamų darbų kokybės vertinimas.

„ApdailosABC“ komanda neretai sulaukia prašymų, kad patartų ir padėtų išsirinkti voniai, prieškambariui ar virtuvei tinkamiausias plyteles. Kadangi visos šios patalpos yra skirtingos paskirties, todėl ir plytelės turi būti parinktos atitinkamai – atsparesnės išoriniams veiksniams bei aplinkos poveikiui, tvirtesnės, paprastesnės ar įmantresnės. Įgyvendinus šią užduotį – išsirinkus plyteles – aktualūs tampa ir kiti klausimai, tokie kaip kiek laiko užtrunka plytelių klijavimas, kiek kainuoja plytelių klijavimas ir kokia garantija suteikiama.

Pirmiausia – plytelių klijavimo procesas

  1. Pasiruošimo darbai. Plytelės gali būti klijuojamos tik ant kruopščiai paruošto, lygaus ir švaraus paviršiaus. Būtent paviršius lems galutinio rezultato kokybę. Privalu, kad paviršius būtų lygus, padengtas vandeniui atsparia medžiaga, tvirtas – tai užtikrins, kad plytelės neslankios ir liks tiksliai toje vietoje, kur ir buvo priklijuotos. Pasiruošiant plytelių klijavimo darbams, elektros lizdo dangteliai turi būti nuimti arba sandariai užklijuoti, kad klijai nepatektų į vidų. Klijuojant plyteles virtuvėje, reikia plėvele uždengti stalviršius, kriaukles, santechniką, langus ir kt., kad jie nebūtų pažeisti. 
  2. Skiedinio paruošimas. Plytelių skiedinys (klijai) gali būti maišomi savarankiškai arba įsigyjami jau pagaminti. Šiuo atveju labai svarbu gerai apskaičiuoti, kiek skiedinio reikės. Dažniausiai tokia informacija būna skiedinio etiketėje. Plytelių klijavimo meistrai pataria pasiruošti tiek skiedinio, kiek jo bus spėta sunaudoti per maždaug 20 minučių. 
  3. Plytelių klijavimas. Plyteles geriausia klijuoti nuo apačios centro, nes kampai (tiek sienų, tiek grindų) greičiausiai nėra tobulai lygūs. Klijuojant plyteles, tarp jų rekomenduojama palikti nedidelį apie 3 mm tarpą, kuris vėliau bus užpildytas specialia medžiaga. Nereikėtų vengti ir plytelių apdailos juostelių, kryželių – šios priemonės padeda apsaugoti plytelių kraštus, kad šie nenuskiltų, būtų atsparesni. Svarbus ir dar vienas aspektas – skiedinio naudojimas. Jį tepti reikia tolygiai, šiuo atveju svarbus kiekvienas milimetras,  nes tik tvarkingai klijuojamos plytelės sukurs profesionalų ir labai gražų rezultatą. Klijuojant plyteles kraštuose, jos turi būti labai tiksliai ir lygiai supjaustytos. 

Iš pirmo žvilgsnio plytelių klijavimas atrodo gana paprasta ir nesudėtinga užduotis. Tačiau neturint tam reikalingų įgūdžių ir žinių, šį darbą geriausia patikėti profesionalams – kad būtų sutaupyta ir laiko, ir finansinių sąnaudų.

Antras svarbus klausimas – plytelių klijavimo kaina

ApdailosABC“ komandos plytelių klijavimo paslaugos kaina atitinka kokybę. Kiekvienu atveju individualiai apskaičiuojama plytelių klijavimo kaina ir klientui pateikiamas optimaliausias variantas. Visiems vienodos kainos nustatyti negalima, nes ji susideda iš daugybės veiksnių – patalpų, kuriose bus klijuojamos plytelės, dydžio; naudojamų plytelių rūšies; klijavimo metodikos ir laiko, per kurį pageidaujama atlikti plytelių klijavimo darbus.

Trečias aspektas – darbų garantija

„ApdailosABC“ komanda savo darbams – plytelių klijavimui ir ne tik – suteikia garantiją pagal visus Lietuvoje galiojančius teisės aktus ir standartus. Šį klausimą vertėtų aptarti dar prieš užsakant plytelių klijavimo darbus.

Tad jei prireikė specialisto, gebančio padėti išsirinkti plyteles arba profesionalaus meistro, atliekančio plytelių klijavimo darbus, kreipkitės  į „ApdailosABC“ koamandą. Susisiekite telefonu +370 635 35553, el. paštu info@apdailosabc.lt arba užpildykite specialią formą internete – https://www.apdailosabc.lt/plyteliu-klijavimas/

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+