5 patarimai, kurie padės jūsų automobiliui lengviau ištverti lietuvišką žiemą

Lietuviška žiema suteikia ne tik įspūdingo grožio peizažų su apsnigtomis kalvomis, užšalusiais upeliais ir saulėje tirpstančiais varvekliais, bet ir iššūkių. Žmonės prisitaikė prie atšiaurių oro sąlygų, tačiau pėsčiomis nevaikštome, važinėjame automobiliais. Ar mūsų automobiliai pritaikyti žiemai? Dažniausiai taip, tačiau žiemą jiems tikra kančia…

Norime pateikti keletą konkrečių patarimų, kaip geriau pasiruošti žiemai ir į ką atkreipti dėmesį vairuojant automobilį.

Kėbulą padenkite specialia antikorozine danga

Automobilio kėbulas turbūt labiausiai kenčia žiemos negandas. Jis pastoviai apšąla, nuolatos yra laistomas druskos ir chemikalų tirpalu, kuris lieka po kelių barstymo. Druska iš lėto graužia kėbulo apačią ir taip pamažu sudaromos sąlygos rūdims atsirasti. Kad būtų galima sumažinti kenksmingą druskos poveikį, rekomenduojama kėbulą padengti specialia antikorozine danga. Tai galima pasidaryti ir patiems, jei tik yra galimybė pasiekti automobilio apačią, kur druskos poveikis didžiausias.

Aišku, idealu būtų padengti nano danga, kuri neleidžia kauptis drėgmei ir purvui, bet tai gana brangu, o ir šis procesas atliekamas specialiuose auto servisuose.

Pasikeiskite automobilių valytuvus

Geras matomumas ypač svarbus žiemą, kai langai apšąla. Dėl to dažnai vos užvedę variklį ir truputį pašildę priekinį stiklą, jungiame valytuvus. Braukydami per aštrius ledo kampus valytuvai susidėvi ir valo prasčiau arba net braižo stiklą. Norėdami išvengti tokių problemų, įsitikinkite, ar jūsų automobilio valytuvai veikia pakankamai gerai. Juos pakeisti autoserviso meistrų nereikia. Viską galima padaryti ir patiems. Aišku, reikia tik nusipirkti tinkamus valytuvus pagal modelį ir išmatavimus. Tai galima padaryti interneto parduotuvėje eoltas.lt bet kuriuo paros metu.

Automobilio valytuvus keiskite atsargiai, kad nesuskaldytumėte priekinio stiklo. Beje, esant nedidelėms stiklo įdužoms, taip pat vertėtų susirūpinti, nes žiemą jos gali pradėti plėstis nuo temperatūrų skirtumo ir šalčio.

Įsipilkite ŽIEMINIO langų skysčio

Prieš žiemą būtinai reikia įsipilti žieminio langų skysčio. Paprastai žieminis skystis neužšąlą prie -15 laipsnių temperatūros, tačiau rekomenduojama pasirūpinti ir skysčiu neužšąlančiu ir prie -25 laipsnių. Mūsų žiemos klastingos, naktimis gali nukristi ir iki -30 laipsnių, todėl toks langų skystis padėtų tinkamai prižiūrėti priekinį stiklą.

Jei skysčio bakelyje liko dar šiek tiek vasarinio skysčio, nieko baisaus, galima jį maišyti su žieminiu. Aišku, jo užšalimo temperatūra jau bus mažesnė. 

Pakraukite akumuliatorių

Užvesti per šalčius automobilį, ypač su dyzeliniu varikliu yra iššūkis. Kad nereiktų patirti daug streso, rekomenduojama pasirūpinti tinkamu akumuliatoriumi. Jei akumuliatorius nėra senas, gali pakakti tik jį įkrauti. Jei senas, rekomenduojama įsigyti naują. Aišku, pasirinkti reiktų tokį, kuris atitinka automobilio gamintojų rekomendacijas, priešingu atveju gali nukentėti elektros sistema arba akumuliatorius veikti netinkamai. Akumuliatoriai yra trijų tipų: švino-rūgštiniai, geliniai ir AGM akumuliatoriai. Šalčiui labiausiai atsparūs AGM akumuliatoriai, nes juose nėra skysto elektrolito, kuris gali nukentėti nuo temperatūrų skirtumo ir prarasti savo savybes. Tiesa, ji brangesni už švino-rūgštinius – populiariausius akumuliatorius Lietuvoje. Reiktų gerai įvertinti investicijas, nes užvesti automobilį kartais reikia greitai, tada keliasdešimt eurų sutaupyta ne vietoje ir ne laiku.

Akumuliatorius ne visada kaltas dėl neužsivedusio automobilio. Reiktų pasitikrinti ir generatorių. Tai padaryti reiktų jau autoservise.

Pasitikrinkite važiuoklę

Važiuoklę pasitikrinti reikėtų ne namie, o autoservise, kur yra speciali kėlimo įranga. Namuose remontuoti važiuoklę galima, tačiau tik garaže – atvirame ore to daryti nerekomenduojama, ypač žiemą. 

Tikrinant važiuoklę reiktų daugiausiai dėmesio skirti šarnyrams, stabilizatoriaus traukėms, amortizatoriams ir, žinoma, stabdžiams. Tai esminės važiuoklės dalys, atsakančios už automobilio stabilumą važiuojant per duobes ir slidžia kelio danga tiek tiesioje trasoje, tiek posūkiuose. Po važiuoklės remonto būtina atlikti ratų suvedimą, kad nediltų padangos. 

Kai kuriuos patikrinimus atliksite patys, o kai kuriuos padės autoserviso darbuotojai. Svarbu, kad žinotumėte, ko iš jų reikalauti.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top