7 priežastys, kodėl verta dovanoti knygas

Net ir patys kūrybingiausi žmonės anksčiau ar vėliau pristinga idėjų, kaip švenčių proga būtų galima nustebinti bičiulius ir artimuosius. Jei ir Jūs susidūrėte su tokia situacija, pagalvokite apie galimybę šiais metais jiems padovanoti knygas. Apie skaitymo naudą daugiau ar mažiau yra girdėjęs kiekvienas iš mūsų, tačiau ar kada pagalvojote, kodėl knyga yra gera dovana? Siūlome susipažinti su privalumais, kurie padės šiuo teiginiu patikėti.

Tokią dovaną galima personalizuoti

Labai dažnai teigiama, kad dovanos turėtų būti pritaikytos pagal būsimųjų jų gavėjų asmenybes – knygos neabejotinai atitinka šį kriterijų. Net ir tuomet, jei reikia kalėdinės verslo dovanos, galima surasti leidinių apie lyderystę, laiko planavimą ar atrasti kitus tobulėti leidžiančius kūrinius. Su artimaisiais bus dar paprasčiau – ypač tuomet, jei žinosite, koks žanras jiems patinka. Tam, kad knyga būtų dar labiau personalizuota, pirmuosiuose puslapiuose ranka galite užrašyti savo palinkėjimą. Tuomet net ir po kelerių metų ją atsivertę bičiuliai prisimins Jus.

Lengva surasti knygą bet kuriam žmogui

Tie, kurie teigia, kad nemėgsta skaityti, paprasčiausiai dar nėra atradę savo mėgstamo žanro, tačiau atsižvelgę į jų pomėgius, galite padėti jiems tai padaryti. O jeigu artimieji ar bičiuliai dievina skaitymą, turėsite itin plačią pasirinkimo įvairovę – įdomios literatūros galima surasti įvairaus amžiaus ir labai skirtingų interesų žmonėms. Su tokia dovana galima nudžiuginti tiek vaiką, tiek kolegą ar netgi savo vaikiną. Spauskite čia, jei norite atrasti dar daugiau jam patikti galinčių dovanų idėjų.

Knygoms nereikia didelių investicijų

Žinoma, šis aspektas priklauso nuo konkretaus leidinio, tačiau dažniausiai knygoms nereikia didelių investicijų – daugelį leidinių galima nusipirkti vos už keliolika eurų, o įvairių išpardavimų metu jų kainos siekia vos kelis eurus. Nors vertė tikrai nenusako mūsų dovanų kokybės ir neparodo pastangų, kurias įdėjome jų ieškodami, tais atvejais, kai norisi tilpti į kuo mažesnį biudžetą, apie tokią idėją iš tiesų verta pagalvoti. Jei pasistengsite, atrasite ne vieną dėmesio vertą perliuką.

Jos kuria pridėtinę vertę

Nepriklausomai nuo to, kiek kainuos Jūsų parinkta knyga, kartu su ja artimiesiems padovanosite galimybę praplėsti akiratį. Kiekvienas kūrinys suteikia galimybę sužinoti naujų dalykų, gali įkvėpti naujiems atradimams ir paskatinti dar labiau tobulėti. Net ir romanai, detektyvai ar kita grožinė literatūra turi naudos: susipažindami su kitais pasauliais ir išgyvenimais, laviname savo fantaziją ir nors trumpam galime atsipalaiduoti ir pamiršti realybę. Pagalvokite, ko iš knygos galėtų tikėtis Jūsų artimieji – pagal tai parinksite jiems tinkamiausią žanrą.

Tokia dovana neįpareigoja

Norint paskaityti knygą, tereikia patogiai įsitaisyti ir ją atsiversti – tokių leidinių nereikės įkrauti ar rūpintis papildomais priedais. Be to, kūrinį bus galima skaityti bet kuriuo paros metu, o jeigu dabar gyvenimo tempas yra įtemptas, skaitymą bus galima atidėti mėnesiui ar keliems. Kitaip tariant, tokia dovana neįpareigos artimųjų nei ką nors pirkti, nei kur nors važiuoti – daugelis iš jų tikrai turėtų įvertinti tokį privalumą.

Jas lengva supakuoti

Tai neskamba kaip didelis privalumas iki tol, kol nepabandėte supakuoti žvakės, vaikiško žaislo ar bet kokios kitos nestandartinių formų medžiagos. Jei rankdarbiai nėra stiprioji Jūsų pusė, turėtumėte įvertinti šią ypatybę. Tikriausiai nėra žmogaus, kuriam tvarkingai nepavyktų supakuoti standartinės stačiakampio formos knygos – tai galėsite padaryti net ir paskutinę minutę. Be to, daugelis leidinių gerai atrodo ir po to, kai dovanų popierius yra nuimamas.

Knygos yra ilgaamžės

Daugelis knygų savo aktualumo nepraranda daugybę metų, todėl jas dovanų gavę artimieji tokius kūrinius galės po kurio laiko perskaityti dar kartą. Galbūt jiems kils noras juos paskolinti savo bičiuliams ar pasiūlyti ūgtelėjusiems vaikams. Įdomi knyga tikrai netaps tik žavia namų puošmena, tad Jūsų užduotis – surasti tokį kūrinį, kurio nesinorėtų užversti. Įvairių žanrų knygos palankiomis kainomis siūlomos Pigu.lt el. parduotuvės asortimente.

Akivaizdu, kad knygos gali pasiūlyti daugiau privalumų nei kad galėtume pagalvoti, tad parinkti jas kaip dovanas iš tiesų verta. Žinoma, teks šiek tiek pasistengti, jog atrastumėte artimiesiems įdomų kūrinį, tačiau tokios Jūsų pastangos tikrai nenueis veltui.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top