Prieš 80 metų gimė kraštietis rašytojas Viktoras Brazauskas

Viktoras Brazauskas. Nuotr. iš archyvo

Šių metų sausio 30 dieną sukako aštuoniasdešimt metų, kai gimė kraštietis prozininkas Viktoras Brazauskas.

Rašytojas gimė 1941 metais netoli Vileikiškių esančiame Taučiulių kaime, Viktoro ir Janinos Brazauskų šeimoje. Mokėsi Vileikiškių septynmetėje mokykloje. Baigęs Širvintų rajono Musninkų vidurinę mokyklą, mokėsi Vilniaus kultūros ir švietimo technikume, tarnavo sovietinėje armijoje, kariniame jūrų laivyne. Atlikęs karinę tarnybą, 1965 m. įstojo į Vilniaus universitetą studijuoti lietuvių kalbą ir literatūrą.

Mokėsi viename kurse su One Baliukonyte, Antanu Kalanavičium, Aloyzu Tendzegolskiu, Petru Dirgėla, Gediminu Griškevičiumi ir kitais literatais, vėliau tapusiais žinomais rašytojais.

Kūrybinį kelią V.Brazauskas pradėjo eilėraščiais, publikuotais rajono laikraštyje, vėliau – šalies literatūriniuose laikraščiuose ir žurnaluose. Pirmaisiais savo literatūros mokytojais ir įkvėpėjais autorius laikė poetus Paulių Širvį ir Vincą Giedrą.

Pirmuosius prozos kūrinius V.Brazauskas parašė studijuodamas Vilniaus universitete. 1976 m. metais prozininkas priimtas į Lietuvos rašytojų sąjungą.

Rašytojas yra išleidęs 5 apsakymų knygas suaugusiems – „Vasaros muzikantai“ (1970 m.), „Antrąkart gimę“ (1976 m.), „Nežinomų artistų gyvenimas“ (1984 m.), „Pono Adomo odisėja“ (1998 m.), „Po Dievo padu“ (2000 m.) – ir apsakymų rinkinį vaikams „Kamanių pieva“ (1991 m.). Visas jas galima rasti Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje.

Už 1984 m. išleistą apsakymų knygą „Nežinomų artistų gyvenimas“ rašytojui buvo paskirta Žemaitės literatūros premija. V. Brazausko kūriniai yra labai autobiografiški.

V. Brazauskas mirė 2005 m. lapkričio 11 dieną. Palaidotas Musninkuose, gimtosios parapijos kapinėse.

Parengė: vyr. bibliografė Vyta Matukaitienė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 5 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

1 Atsakymas į "Prieš 80 metų gimė kraštietis rašytojas Viktoras Brazauskas"

  1. gabrys parašė:

    ne sovietineje armijoje,o tarybineje ,bibliografe o rasyti nemoki ar tu kaip ir senas ozys nori ikasti kazkam…tai be reikalo i istorija nekandama ,orasoma kaip buvo o nekaip oziai sako…

Comments are closed.

scroll to top
+