Komunalinių ir rūšiuojamųjų atliekų konteineriai bus pastatyti vienoje vietoje

Į mane, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narį, kreipėsi senosiose Širvintų kapinėse artimųjų kapus, esančius už koplyčios, tvarkantys širvintiškiai. Jų netenkino kapinėse ir prie kapinių esanti tvarka. Po pokalbio suformulavau du klausimus ir pateikiau Širvintų rajono savivaldybės vadovybei.

Anksčiau aikštelėje nuo upės pusės buvo šiukšlių konteineriai. Prieš metus jie dingo ir naujų niekas nepastatė. Nevalyvi lankytojai šiukšles verčia tiesiai už tvoros. Tvarkingieji, laviruodami tarp kapų, neša į aikštelėje esančias dėžes. Kai krito lapai, buvo labai sunku. Kada bus grąžinti konteineriai į ankstesnę jų buvimo vietą?

Pagyvenusiems kapinių lankytojams, tvarkantiems kapus už koplyčios, vandenį tenka nešti(s) iš upės. Prieiti prie jos yra nepatogu, o iš kolonėlės labai toli. Gal yra numatyta įrengti šulinį ar vandens kolonėlę šiaurinėje kapinių pusėje?

Į klausimus atsakė Širvintų rajono savivaldybės Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyrius. Atsakyme rašoma:

„Šiuo metu komunalinių ir rūšiuojamųjų atliekų konteineriai šalia senųjų Širvintų miesto kapinių yra pastatyti vienoje vietoje šalia P. Cvirkos gatvės. Ten, įgyvendinant Savivaldybės projektą, įrengiama ir pusiau požeminė konteinerių aikštelė. Atliekų konteinerių skaičius vietovėje yra apskaičiuojamas pagal gyventojų skaičių, o šioje konkrečioje vietoje – pagal žmonių, lankančių bei prižiūrinčių kapus, poreikius. Keisti konteinerių aikštelės vietas nenumatoma. Sutvarkius, apgenėjus ir pašalinus senus, pavojų keliančius medžius, už kapinių koplyčios į upės pusę šiuo metu lapuočių yra likę tik 5. Visi kiti – eglės ir tujos, nuo kurių žaliųjų atliekų tikrai nebūna daug. Medžiai nutolę nuo kraštinės kapinių sienos per 50-60 metrų.

Konteinerių nuo upės pusės buvo atsisakyta, kadangi UAB „Širvintų šiluma“, prižiūrinti miesto kapines, negali užtikrinti tinkamo vežėjo transportui privažiavimo. Įrengti specialų privažiavimą ar papildomą vandens kolonėlę prie šios vietos būtų ekonomiškai nepagrįsta ir netikslinga, nes atstumai iki konteinerių nėra dideli ir atitinka teisės aktų reikalavimus. Be to, žemės sklypas šalia kapinių yra privatus. UAB „Širvintų šiluma“ planuoja panaikinti kapinių tvoros angą, kad įėjimas į kapines liktų vienas – nuo P. Cvirkos gatvės. Prašome kapus prižiūrinčių žmonių nemesti atliekų prie tvoros – panešti jas 50-100 metrų tikrai nėra sudėtinga.“

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Klauskite – bus atsakyta!

Teiraukitės e. paštu, klauskite telefonu ar užpildykite klausimo formą.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4 (12 įvert.)
scroll to top