Vasarą darbinės patirties įgavo 10 rajono jaunuolių

Medas ir Aidas dirbę UAB „Baltic Filter“ džiaugėsi nauja patirtimi ir skatino jaunuolius dalyvauti ,,Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programoje“.

Širvintų rajono savivaldybės administracija šiemet pirmą kartą vykdė ir sėkmingai įgyvendino „Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką“ programą, pagal kurią vasarą darbinės patirties įgavo 10 jaunuolių, išbandžiusių savo jėgas įvairiose srityse.

Akvilė du mėnesius dirbo UAB „Širvintos verslui ir laisvalaikiui“ ir tikisi, kad ir kitais metais pavyks dalyvauti šioje programoje.

Vaikinai dirbo gamybos, miesto tvarkymo srityje, merginos – paplūdimyje, vaikų dienos centre ir poliklinikoje.

Danielius ir Vytautas dirbo UAB „Širvintų šiluma“, kur jiems teko labai įvairūs darbai, aplinkos tvarkymas.

Penkiolikmetis Danielius neslepia, kad darbo susirasti, kol tau nėra 16, sunku. Jam nebuvo svarbu, ką dirbti. Tiesiog norėjosi save išbandyti, užsidirbti pinigų, įgyti patirties, todėl jei ne ši Jaunimo reikalų koordinatorės pasiūlyta programa, svajonę būtų reikėję atidėti dar bent metams.

Trys merginos Miglė, Akvilė ir Kornelija du mėnesius dirbo UAB „Širvintos verslui ir laisvalaikiui“. Joms visoms ši darbo patirtis – pirmoji. Jaunuolės neslepia džiaugsmo, kad jų lūkesčiai visiškai įgyvendinti: geras kolektyvas, įdomus darbas, įvairiapusė patirties.

Akvilė sakė:

-Darbo ieškojau nuo vasaros pradžios, o apie šią programą sužinojau iš socialinės darbuotojos. Man labai patiko, manau, kad išsiugdžiau daugiau atsakomybės, o ir atostogas pavyko suderinti. Dalyvauti tokioje programoje norėčiau ir kitais metais, o kitiems taip pat patarčiau nedvejoti ir dalyvauti.

UAB „Baltic Filter“ darbavęsi Aidas ir Medas taip pat džiaugiasi, kad darbas atitiko jų lūkesčius, vaikinai įgavo patirties, sutarė su kolektyvu. Savo draugams abu palinkėtų netingėti, nebijoti ir jei tik yra noro, dalyvauti tokioje programoje ir dirbti.

„Svarbiausia, kad būtų noro dirbti, ir viskas susiklostys puikiai!“ – sako Medas. O Aido nuomone, „iš pradžių visur būna baisu. Ir kai ėjom į mokyklą ar į kokį naują užsiėmimą, bet pripratom. Taip ir darbe.“
Tačiau įdarbinimo programoje svarbūs ne tik jos dalyviai, bet ir darbdaviai. UAB „Baltic Filter“ gamybos vadovas Simas Buinickas sako, kad vasarą dirbusiais jaunuoliais yra labai patenkinti. „Priimti nepilnametį išties didžiulė atsakomybė, tačiau jaunuoliams tai puiki proga mąstyti į priekį, galbūt net išsirinkti specialybę, suprasti, kad pinigai uždirbami sunkiai ir reikia daug pastangų. Aišku, reikia laiko įsivažiuoti, įsigilinti į darbo specifiką, bet mūsų įmonė visada pasiruošusi padėti jaunam žmogui pažinti darbo pobūdį, pinigų vertę ir atsakomybės jausmą. Juk darbe reikia būti visada laiku, laiku atlikti paskirtas užduotis,“ – samprotavo Simas.

Kornelija džiaugėsi, kad pavyko suderinti vasaros atostogas su darbu. Ji dirbo UAB „Širvintos verslui ir laisvalaikiui“.

Šie metai buvo jaunimo įdarbinimo programos startas Širvintų rajone. Patvirtinus naują programą, iš pradžių buvo numatyta, kiek lėšų bus galima jai skirti. Tačiau norinčiųjų dirbti buvo išties daug. Todėl dar buvo parengtas ir projektas Jaunimo reikalų departamentui. Jį laimėję, galėjome įdarbinti daugiau jaunuolių, nei iš pradžių buvo numatyta. Tarp 10 dalyvių – du keturiolikmečiai. Tačiau visi 10 į darbą žiūrėjo labai atsakingai, nevėlavo, buvo labai motyvuoti, nors kai kurie dirbo išties nelengvą fizinį darbą.

Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, sveikindama jaunimą su šauniu programos debiutu, dėkojo projekto koordinatoriams bei prisidėjusiems verslo atstovams: „Suteikti sąlygas jaunimui dirbti, užsidirbti, atostogas praleisti kitaip nei įprasta – labai svarbu. Juk dar pora-trejetas metų ir jie bus tikroji darbo rinkos jėga. Jiems – ir profesijos pasirinkimo metas. O kaip geriau galima apsispręsti, jei nepabandžius? Tikiu, kad ši programa, kuriai skirtos ir Savivaldybės biudžeto lėšos, bus sėkmingai tęsiama ir toliau,“ – sakė ji.

„Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa“ skirta mūsų rajono savivaldybės jaunimui nuo 14 iki 19 m. Programos vykdymo terminas – 2021 m. liepos-rugpjūčio mėnesiai, ne ugdymo proceso metu. Programos tikslas – sudaryti palankias sąlygas jaunimo užimtumui didinti vasaros laikotarpiu, skatinti bendradarbiavimą su Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje veikiančiu verslo sektoriumi.

Programa finansuojama iš Širvintų rajono savivaldybės lėšų ir Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Gintarė Lipskė
Širvintų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top