Jaunimas iš Širvintų dalyvavo „Nature‘s Tam Tam“ projekte Italijoje

Spalio 13-23 d. jaunimas iš Širvintų ir jo apylinkių (Musninkų kaimo bendruomenės ir Širvintų atviros jaunimo erdvės) dalyvavo „Erasmus+“ programos jaunimo mainų projekte Italijoje. Mainuose dalyvavo 30 jaunuolių iš Lietuvos, Italijos, Ispanijos, Lenkijos ir Graikijos.

Jaunuoliai buvo apgyvendinti nuostabioje viloje Italijos kaime (Kapranika) netoli Romos. Vilą supanti aplinka buvo labai tinkama įgyvendinti projekto veikloms, nes buvo jaukioje gamtos apsuptyje.

Grupės kūrė aplinkosauginius edukacinius spektaklius, kuriuos pristatė mokyklose ir darželiuose. Projekto dalyviai kiekvieną vakarą organizavo taprkultūrinius vakarus, kurių metu geriau pažindavo vieni kitų kultūras, tradicijas ir virtuves. Arnas, Agnė, Simona, Elija ir Vitalija mokė užsieniečius tradicinio lietuviško šokio bei žaidimo „Jurgelis meistrelis“ ir dar daug jaunimui įdomių žaidimų. Lietuvių komanda vaišino užsieniečius šakočiu, juoda duona, sūriu, kuris, kaip teigė mainų dalyviai, buvo skanesnis net už itališką.

Be visų projekto veiklų, jaunuoliai turėjo puikią galimybę aplankyti ir patį Romos miestą. Lietuvių grupė aplankė Vatikaną, Koliziejų, Panteoną ir senovinį Romos miestą, jaukius – romantiškus Romos kiemelius.

Straipsnį parengė Živilė Jankauskaitė-Turkmen

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 11 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top