Kas išvertė konteinerį: chuliganai, skurstantieji, o gal protestuotojai?

Spalio 29-ąją žvilgsnis netyčia užkliuvo už seniai Širvintų mieste regėto nemalonaus vaizdo. Galima sakyti, pačiame miesto centre, prie pėsčiųjų tako palei L. Stuokos-Gucevičiaus gimnaziją, akis badė apverstas atliekų konteineris. Sutikite, panašių vaizdelių mieste nesimatė gal nuo buvusios valdžios laikų.

Galima spėlioti, kodėl taip nutiko.

Pirma mintis, šovusi galvon, yra ta, kad ne pačiu gražiausiu būdu kažkas išliejo susikaupusį jėgų perteklių. Ir tas kažkas nebuvo vienas, nes vienam apversti apypilnį konteinerį nėra paprasta. Stvėrė dviese „už parankių“, ir apvertė.

Bet kodėl tada apvertė vieną konteinerį, o ne visus čia stovinčius septynis? Gal apvertė dėl jo turinio? Tada įtikinama versija būtų ta, kad konteinerį išvertė, jog būtų galima pasikapstyti atliekose.

Į šiuos konteinerius, kaip galima suprasti, metamos ir gimnazijos valgyklos atliekos. Jei mūsų nestebina per televizorių matomi vaizdai, kaip dėl išmetamo maisto vienas kitą skėčiais daužo skurstantys Rusijos pensininkai, kodėl tada negali atsirasti panašiai skurstančių žmonių ir Širvintose. Apie brangymetį kalbame seniai, baisimės smarkiai išsipūtusiomis kainomis, kurios palietė visus ir dėl kurių kai kurie produktai ar paslaugos tapo nebeįperkami. Pirmiausia dėl pastebimai pabrangusių maisto produktų žmonės pradėjo riboti savo pirkinius, kokybiškesnius, užtat brangesnius produktus keičia į pigesnių „linijų“ gaminius, „medžioja“ akcijas. Ir apskritai daug kam apsilankymas parduotuvėje kažkuo primena grybavimą – vaikštai ir ieškai.

Kadangi Širvintose dar nėra įprastas vaizdas po konteinerius maisto sau ieškantys žmonės (yra pavienių stalkerių, ieškančių depozitinės taros), priežastis greičiausiai yra kita. O kas, jei konteinerį išvertė ne alkani žmonės, ne chuliganai, o tokiu būdu protestuojantys prieš jų suvaržytą laisvę judėti?

Pamatytas vaizdas kalba pats už save. Apsistoti ties pastarąja versija siūlo tas faktas, kad nelemtasis konteineris buvo pastatytas tiesiai ant tako, kuriuo trumpinamas kelias į turgavietę. Nuo neatmenamų laikų čia buvo tarsi žvėrių migracijos takas. Palijus, žmonės klampodavo per patižusį molį, ieškodavo, kaip apeiti klampynę, kol rajono vairą perėmusi naujoji valdžia pasirūpino, jog žmonėms būtų patogu, o vaizdas nedarkytų miesto.

Kai kažkokiu būdu konteineris atsidūrė tiesiai ant tako, kažkam tai atsibodo, ir kliūtis buvo nuversta. Sakykime, kaip protestas…

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 11 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

1 Atsakymas į "Kas išvertė konteinerį: chuliganai, skurstantieji, o gal protestuotojai?"

  1. simona parašė:

    Labai negrazu.

Comments are closed.

scroll to top