Zibaluose priekabus „policininkas“ stabdo automobilius

Zibaluose gandras, rytais maklinėjantis ant kelio, lyg priekabus kelių patrulis verčia sustoti vairuotojus.

Visiems tiems, kurie rytą važiuoja automobiliu centrine Zibalų gatve, kaskart tenka sustoti ir lukterėti, nes kelią pastoja jaunas gandriukas. Šis žavus ir didingas paukštis lyg priekabus kelių patrulis verčia sustoti vairuotoją ir palaukti, kol teiksis pasitraukti į šalikelę. Jeigu gandriukas nenori pasitraukti ir oriai staiposi priešais mašiną, tenka sukti į kairę ir apvažiuoti.

Ornitologai teigia, jog tokie priekabūs „policininkai“ – gandrų jaunikliai – šiuo metu mankštinasi, nes prieš kelionę turi sustiprėti paukščių sparnai. Jie skrenda nedidelius atstumus, aktyviai maitinasi, mokosi gaudyti karšto oro sūkurius. Gandriukai pakyla tiek, kiek įmanoma, ir sklendžia. Ten, kur jauniems gandrams pavyksta nusileisti, gali tykoti ir pavojų. Vienas iš jų – susidūrimas su automobiliu.

Pasak ornitologų, jauni gandrai ant kelio leidžiasi dėl nepatyrimo ir, ko gero, ten, šalikelėse, geresnės sąlygos maitintis negu kitose vietose. Bene daugiausia gandriukų ant kelių būna nuo liepos antros pusės iki rugpjūčio vidurio, kai lizdus palieka jaunikliai. Jie neturi pakankamai patirties, neįvertina to, kad automobilis gali būti pavojingas, be to, nepakankamai gerai skraido, kad sugebėtų laiku pasišalinti iš pavojingos teritorijos.

Tomas Sarakiškis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 31 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.78 (9 įvert.)

3 Atsakymai į “Zibaluose priekabus „policininkas“ stabdo automobilius”

  1. Anonimas parašė:

    jau isskrido

  2. tikrai parašė:

    Vis dar vaikstineja.

  3. Anonimas parašė:

    Mūsų grazuolis!

Comments are closed.

scroll to top
+