Liepos 10-oji – 7 broliai miegantys

Septyni broliai miegantys liaudyje siejami su lietingu vasaros periodu. Kadangi liepos 10-os rytą Lietuvos danguje trumpam pasirodo Sietyno žvaigždynas, sudarytas iš septynių žvaigždžių, tos žvaigždės, manoma, ir simbolizavo tuos brolius, pranašaujančius lietų arba sausrą.

Protėviai tikėjo, kad, jei šią dieną be perstojo lyja, tai lietus lis ir dar septynias dienas, o gal ir septynias savaites, vadinamas septyniais broliais miegančiais ar „myžniais“. Jei šią dieną iš viso nelyja, irgi nėra gerai, mat gresia sausra. Gal sutapimas, o gal ne, tačiau būtent ąt dieną 1992-aisiais Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba – Atkuriamasis Seimas dėl sausros padarinių Lietuvą paskelbė stichinės nelaimės kraštu.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prognozuoja, kad liepos antroje pusėje oro temperatūra bus iki 0,5°C aukščiau normos, o kritulių kiekis iki 15 % didesnis nei standartinė klimato norma.

Lietus turi didelę įtaka vandens lygiui mūsų upėse. Štai matavimų Liukoniuose duomenimis, per pastarąjį mėnesį aukščiausias vandens lygis Širvintoje ties Liukoniais buvo birželio 23-iąją ir siekė 2,4 m. Šį pirmadienį jis nukrito triskart – iki 80 cm. Prapliupę lietūs kiek sumažino ir vandens temperatūrą. Liepos 2-ąją Širvintoje ties Liukoniais vanduo buvo įšilęs beveik iki 25 laipsnių, o pirmadienį šiek tiek viršijo 21 laipsnį.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top