Teismo patarimas kyšininkams, kaip išlipti sausiems iš balos

Po teismo sprendimo socialiniuose tinkluose ėmė plisti memai, tarp jų ir šis.

Antradienį Vilniaus apygardos teismas išteisino liberalsąjūdininką Eligijų Masiulį ir su juo į teisiamųjų suolą sėdusius keturis kitus teisiamuosius, taip pat dvi parlamentines partijas ir lyderiaujančią verslo įmonę.

Pasakyti, kad tai – savaitės įvykis, mažiausiai reiškia nieko nepasakyti, o gal net smarkiai nusišnekėti.

Tai mažiausiai šešerių metų sukrėtimas, kurį patyrė Lietuvos teisė ir politika.

Tiesą sakant, kitokio sprendimo kažin ar buvo galima tikėtis. Kitaip žmonės suabejotų, ar tie, kas valdo šalį, yra tokie galingi. Tikrai, prieš teismą stojo viena iš valdančiųjų partijų, kurios pirmininkė diriguoja Seimo darbui ir gali daryti poveikį teismui. Kaip pastebėjo parlamentaras Vytautas Bakas, Seimo pirmininkė yra žmogus, kuris turi įtaką teisėjų karjeroms. „Ar Viktorijos Čmilytės-Nielsen pareigos darė poveikį? Niekas negali to paneigti, nes kai kurie kandidatai, kurie teikiami į Aukščiausio teismo pozicijas kelia labai rimtų abejonių“, – DELFI cituoja V. Baką.

Juk, sakykime, apskųstas Vilniaus apygardos teismo sprendimas greičiausiai atsidurs Aukščiausiajame teisme, o ten… Nuteisti Liberalų sąjūdį tuo pačiu reikštų oficialiai pripažinti, kad Lietuvą valdo į nusikaltėlių partiją susibūrę politikai, galimai patys nusikaltėliai, aukščiausiosios valdžios sluoksniuose formuojantys net šeimyninius klanus.

Kol kas tai tapo penkmečio švente kyšininkams. Jau esantiems ir būsimiesiems, nes Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija pirštu parodė, kaip jiems išsisukti įkliuvus dėl kyšio ėmimo.

Prokuratūra pas Eligijų Masiulį rastą dėžutę nuo degtinės su 90 tūkst. Eur įvertino kaip pakišą Liberalų Sąjūdžiui už galimai palankius sprendimus koncernui „MG Baltic“. Tačiau teismas iš to tik pasišaipė pareikšdamas, kad tai tebuvo politikui suteikta asmeninė paskola. Na ir kas, kad tariamai gautos paskolos sutartis, kurią pinigus gavęs Eligijus Masiulis ir pinigų davęs Raimondas Kurlianskis ikiteisminio tyrimo metu pateikė STT tyrėjams, nebuvo patvirtinta pas notarą, o susitarimą buvo pasirašęs tik politikas.

Ponai kyšininkai, drąsiai imkite kyšius, o jei įkliūsite, kitą dieną atneškite nors ranka surašytą tariamos paskolos sutartį. Net nereikia, kad ją pasirašytų abi pusės, užteks jau to, kad ant jo pasirašysite pats vienas.

Arba dar geriau – surašykite prieš gaudamas reikalaujamą kyšį, kad pasiskolinote tokią tai sumą, ir tą sutartį apdairiai paslėpkite kelnaitėse. Juk paskui gali nelikti laiko tam. O kelnaitėse paslėpkite todėl, kad, tikėtina, agentai negraibys už jūsų kranelio. Masiuliui net to neprireikė. Esą susitarimas dėl paskolos buvo laikomas Eligijaus Masiulio rankinės aplanke. Kadangi kratos metu „ji nuodugniai nebuvo patikrinta“ (sunku patikėti tokiu agentų neprofesionalumu, gal nerado, nes ten tos sutarties nebuvo?), anot teismo, „visos abejonės aiškinamos kaltinamojo naudai“.

Dar šiurpiau atrodo teismo tvirtinimas, kad nepagrįstai Eligijui Masiuliui buvo inkriminuota, jog jis kaip kyšį gavo degtinės butelį. „Dovanos savaime nėra uždraustos, degtinės butelio dovanojimas nėra nusikalstamas veiksmas“, – pabrėžė teisėjų kolegijos pirmininkė. Nepagrįstais teismas laikė ir kitus kaltinimus.

Tai juk dar vienas teismo patarimas: bijote imti pakišas pinigais – imkite dovanas buteliais. Kai viskas brangsta, alkoholis yra tvirčiausia valiuta, jo jokia infliacija negraužia. O jei kils karas, tai su tokiu kyšiu būsite turtingesnis nei paskutinis Lidijos karalius Krezas, nes prieš degtinę neatsilaiko net okupantai.

Tik štai kodėl gydytojai persekiojami, vejami iš darbo, viešai ujami, jei dėkingi pacientai atsidėkojo buteliu tauraus gėrimo, dėžute saldumynų? Prieš teismą stoja ir tie, kurie tokias dovanas duoda. 2018 metais (tai jau po Masiulio dėžutės istorijos) už bandymą papirkti Kauno klinikų Akių ligų klinikos gydytoją oftolmologę, duodant jai 27 eurų vertės kyšį, asmeniui buvo skirta 1482 eurų bauda.

Negi nebuvo galima už duotą degtinės butelį dėl šventos ramybės taip nuteisti Kurlianskį? Žmonės būtų paaikčioję, kokia šauni Temidė, ir likę patenkinti, o paskui Aukščiausiasis teismas šį būtų išteisinęs, nes į dienos šviesą būtų ištraukta butelaičio dovanojimo sutartis su vienos pusės parašu.

Supykino ir liberalsąjūdininkų patriarcho Eugenijaus Gentvilo padūsavimai eteryje, kokia, žinote, milžiniška moralinė žala dėl blogų prokurorų buvo padaryta partijai, ką jau kalbėti apie vargšą Masiulį, kuris tiesiog buvo sužlugdytas kaip politikas.

Taip ir liko neaišku, ar krokodilas Gentvilas liejo politiko ašaras, ar iš savo prigimties nesuprato, kad tuo metu partijai vadovavęs Masiulis save kaip politiką pasmerkė ne tada, kai dalyvavo „tulpių pašto“ žaidime, o kai įsipainiojo į neaiškių piniginių paskolų reikalus.

Ko gero, Masiulį ir likimo draugus teisė tai dar Panelės Tulpės dekretais paskirti teisėjai…

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)

1 Atsakymas į "Teismo patarimas kyšininkams, kaip išlipti sausiems iš balos"

  1. ndjkla parašė:

    nei cia sukrete nei cia ka, tiesiog teisingumo nera

Comments are closed.

scroll to top