Turi ne tik išgręžti, bet ir privalo įregistruoti

Liepos pradžioje rašėme apie tai, kad pasitaiko atvejų, jog žmonės nežino, ar jų turimas gręžinys yra įregistruotas Žemės gelmių registre. Pasitikrinti šį faktą galima Lietuvos geologijos tarnybos tinklalapio (lgt.lt/epaslaugos).

Atsivertus šį tinklalapį, Duomenų gavimo iš sistemų skiltyje reikia pasirinkti „Žemės gelmių registras“, o tada – „Gręžinių žemėlapis“. Tada reikia sutikti su sąlygomis ir atidariusiame žemėlapyje artinant vaizdą ieškoti savo žemės sklypo, kuriame įrengtas gręžinys, adreso. Jeigu adreso nerandate, gręžinys nėra įregistruotas Žemės gelmių registre. Jei jis pažymėtas, galima apie jį rasti daugiau informacijos kairėje pasirinkus identifikavimo galimybę ir spustelėjus ant pažymėto objekto.

Kaip teigėme, esama situacija leidžia manyti, kad nemažai rajono gyventojų savo gręžinių dar nėra įteisinę. Štai Gelvonuose, Družuose, Kernavėje, žemėlapio duomenimis, tėra įregistruota po 5 gręžinius, Musninkuose – 6 gręžiniai, Čiobiškyje – 4 gręžiniai, Zibaluose – 2 gręžiniai, Kiaukliuose – 3, Juodiškiuose – 4, Barskūnuose – 1… Stebėtinai mažai gręžinių įregistruota Širvintų mieste, kur naujai susiformavusiame Širvintų miesto kvartale Kalnalaukio kaime tėra pažymėti vos 2 gręžiniai, Liepinės kaime – vos 1. Gręžinių apskritai nėra pažymėta už P. Cvirkos gatvės tilto besidriekiančiame Kalnalaukio gatvės rajone.

Kaip informuoja Aplinkos ministerija, ją ir Lietuvos geologijos tarnybą pasiekia informacija apie atvejus, kai gyventojai turi įrengtą gręžinį, visus tam reikalingus dokumentus ir galvoja, kad jis yra įteisintas. Tačiau pasitikrinę sužino, kad jų gręžinys neužregistruotas Žemės gelmių registre, o tai reiškia, kad jis nelegalus. O juk pagal galiojančią tvarką leidimą šiai veiklai turinčios įmonės privalo gręžinį ne tik įrengti, bet ir jį įregistruoti.

„Tokie faktai rodo, kad gręžinį įrengusi įmonė iki galo neatliko savo darbo, už kurį žmonės susimokėjo. Kai kurios įmonės už tai prašo sumokėti papildomai, nors gręžinio įregistravimas yra būtina jų teikiamos paslaugos dalis, nes patys gręžinio savininkai to padaryti negali,“ – rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Rekomenduojama apie tokią įmonę pranešti atsakingoms institucijoms – Aplinkos apsaugos departamentui ir Lietuvos geologijos tarnybai, kurios imsis priemonių, kad tokios situacijos nesikartotų.

Gegužės 1 d. įsigaliojo Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas, kuris numato 3 metų laikotarpį, per kurį bus galima įteisinti Žemės gelmių registre neregistruotus arba registruotus, tik neturinčius aktualių duomenų apie savininką, gręžinius.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top