Paslaugių ir geranoriškai nusiteikusių žmonių Jauniūnų krašte netrūksta

Jauniūnų seniūnijos darbuotojų komanda drauge su l. e. Jauniūnų seniūno pareigas Sigitu Bankausku (antras iš dešinės).

„Širvintų kraštas“ tęsia straipsnių ciklą apie Širvintų rajono seniūnijas. Šįkart „Širvintų krašto“ akiratyje Jauniūnų seniūnija. Pasidalyti mintimis apie seniūnijos rūpesčius ir lūkesčius, papasakoti apie komandos žmones, kurių nuoširdų darbą mato ir vertina seniūnijos gyventojai, sutiko laikinai einantis Jauniūnų seniūno pareigas Sigitas Bankauskas.

-Kaip dažnai ieško kontaktų su seniūnu paprasti Jauniūnų seniūnijos žmonės? Kokių rūpesčių kamuojami jie užsuka į Jūsų kabinetą?

-Seniūno telefonas netyla 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę. Sulaukiu skundų dėl kelių būklės, dėl kaimynų nesutarimų ir kitokių bėdų. Sulaukiu, be abejo, ir padėkų už suteiktą pagalbą.

-Kiekviena seniūnija turi savų problemų. Kokios problemos yra aktualiausios Jauniūnuose, Barskūnuose, Medžiukuose, Šiauliuose, Bartkuškyje ir kituose kaimuose? Kaip jos sprendžiamos?

-Didžiausia problema yra žvyruoti keliai. Blogas susisiekimas, nėra viešojo transporto, nėra pramonės, nėra darbo.

-Kaip dažnai, sprendžiant seniūnijos problemas, pavyksta rasti bendrą kalbą su Savivaldybės administracijos vadovais ir specialistais?

-Iš Savivaldybės administracijos gauname visapusišką pagalbą.

-Labai svarbi seniūnaičių ir bendruomenių institucija. Kiek jų turite? Kaip sekasi bendrauti su seniūnaičiais ir bendruomenių vadovais?

-Jauniūnų seniūnijoje turime 6 seniūnaičius – mūsų puikius pagalbininkus: Jauniūnų seniūnaitę Nijolę Varnagirienę, Bartkuškio seniūnaitę Ireną Bekionienę, Paspėrių seniūnaitį Juozą Miliuką, Šiaulių seniūnaitį Genadijų Nikiferovičių, Medžiukų seniūnaitį Renatą Kasparą ir Barskūnų seniūnaitį Juzef Stankevič. Turime ir 6 bendruomenes: Medžiukuose dvi, Bartkuškyje vieną, Šiauliuose vieną, Plikiškėse vieną ir naująją Jauniūnų bendruomenę bei jos veikliąją pirmininkę Dianą Ivanauskienę. Kadangi bendruomenės geografiškai išsidėsčiusios per visą seniūnijos teritoriją, tai dažniausiai pabendraujame telefonu. Su seniūnaičiais yra glaudesnis ryšys, kuo galime, tuo padedame mes, kai reikia mums pagalbos, drąsiai kreipiamės į seniūnaičius. Noriu paminėti seniūnijos ūkininkus, kurie niekada neatsisako padėti, šventėms visada parūpina daržovių, sūrių, žiemą padeda valyti sniegą. Tariu ačiū Helenai, Arturui, Janui Mučiniams, Eugenijui Paliuliui, Kasiai Jankun, Gžegož Jankun, Adželai Daliai Ėmužytei, Liech ir Gražinai Urbanovič.

-Pasidžiaukite savo seniūnijos komanda, tais žmonėmis, į kuriuos dažniausiai remiatės.

-Seniūnijos komanda pasitikiu besąlygiškai. Seniūnijos gyventojai, atėję į seniūniją, visada gauna reikiamą informaciją. Visada stengiamės išspręsti gyventojų problemas. Mano dešinioji ranka – Diana Jacyno-Sperskė, kartu sprendžiame susidariusias problemas, padedame gyventojams, su socialinio darbo organizatore Inga Marcinkevičiene kartu aplankome vienišus žmones, sprendžiame įvairias gyventojų problemas socialiniais klausimais, su socialine darbuotoja, dirbančia su šeimomis, Aušra Sosnovskyte kartu tenka spręsti rizikos šeimų problemas, džiaugiamės, kad tokių šeimų mažėja, žemės ūkio specialistas Česlovas Grinys yra nepamainomas pagalbininkas seniūnijos darbuose, žmogus, kuris turi didelę patirtį žemės ūkyje, visada neatsisakantis padėti iškilus klausimams. Mūsų ūkvedys Tadeuš Geigal tvarko ne tik visus ūkio reikalus seniūnijoje, bet mielai padeda ir kituose darbuose, traktorininkas Marijanas Petrašunas yra kelių prižiūrėtojas, greideriuoja, valo sniegą, turime valytoją Geleną Geigal, kuri prižiūri ir seniūnijos patalpų švarą, ir seniūnijos aplinką, bibliotekininkė Danutė Jaglinska neatsisako padėti ruošiant seniūnijos šventes, visada prisideda ir patarimais, ir darbais.

-Dėkoju už pokalbį.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Spalio 15 d. laikraštyje rasite visą 4 puslapių spaudos lanką, skirtą Jauniūnų seniūnijai, jos žmonėms.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.63 (8 įvert.)

4 Atsakymai į “Paslaugių ir geranoriškai nusiteikusių žmonių Jauniūnų krašte netrūksta”

 1. Anonimas parašė:

  man patinka pozityvas

 2. Anonimas parašė:

  DANAI JAGLINSKAI linkejimai is UK nuo ARUNO ir ELINOS…

 3. valerija parašė:

  Šaunuolis Sigitas!

 4. Rasa parašė:

  Labai džiaugiamės l.e. seniūno pareigas Sigito Bankausko darbu ir nuolat padedant šio krašto gyventojams

Comments are closed.

scroll to top