Kuriai Tarybos poniai nerūpi Širvintų žmonės?

Virtuvės įranga
Nenaudojama buvusios Barskūnų pagrindinės mokyklos virtuvės įranga pasitarnaus besigydantiems Širvintų rajono gyventojams.

„Ką paklausi – tą ir gausi,“ – sako žmonės. Šį posakį prisiminiau stebėdamas paskutinį Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdį, kuriame ne pirmą ir turbūt ne paskutinį kartą opozicijos nariai „sublizgėjo“ savo pasisakymais ir paklausimais.

Nenaudojama virtuvės įranga perduota naudoti ligoninėje

Klausimas – tikrai svarbus. Sprendimas – dėl turto perėmimo iš Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro ir perdavimo VšĮ Širvintų ligoninei. Sprendimo aiškinamajame rašte aiškiai rašoma: „Viena iš ligoninės veiklos sričių – ligonių maitinimas. Širvintų r. Bartkuškio mokykla-daugiafunkcis centras turi veiklai vykdyti nereikalingo turto (…). Turtas yra geros būklės, todėl užtikrinant jo racionalų ir efektyvų panaudojimą, bus perduotas ligoninei. Ligoninė, naudodama turtą, užtikrins efektyvesnį ir našesnį valgyklos darbą.“.

Priede aiškiai atskirais punktais išvardinamas ir perduodamas turtas: pramoniniai šaldytuvai, pramoninis šaldiklis, bulvių skutimo mašina, elektrinė konvekcinė krosnis, elektrinė mėsmalė, viryklė, indaplovė, universalus marmitas pirmiesiems ir antriesiems patiekalams, nerūdijančio plieno stalai, stelažai ir kt.

Jau iš pirmo žvilgsnio, sprendimas aiškus ir pagrįstas: kone nauja virtuvės įranga iš rudenį duris užvėrusios Barskūnų pagrindinės mokyklos valgyklos bus perduota įstaigai, kuri nuolat pilna žmonių – Širvintų ligoninei.

Sprendimas patiko ne visiems

Esame girdėję daug gražių atsiliepimų, kad Širvintų ligoninė, nepaisant senosios valdžios palikto skurdo, besigydančius rajono gyventojus net ir esamomis sąlygomis maitina kokybiškai, išradingai. Žmonės, sugrįžę iš didžiųjų šalies ligoninių dažnai prasitaria, kad maitinimas mūsų įstaigoje nepalyginti geresnis. Prisiminkime, kad tą konstatavo ir prieš dvejus metus apsilankiusi Sveikatos apsaugos ministerijos sudaryta Ligoninių maisto tikrinimo komisija, apie tai rašė interneto portalai, rodė televizija. Suprantama, kad su perduota šiuolaikiška virtuvės įranga besigydantys rajono gyventojai bus maitinami dar geriau, sveikiau ir kokybiškiau.

Tačiau, panašu, logiškas ir ūkiškas sprendimas patiko ne visiems.

Atskirai vertėtų paliesti tarybos narės „valstietės“ Alytės Skeberienės bandymus išnaudoti tiesioginės vaizdo transliacijos teikiamas galimybes pasirodyti.

„Kokios pasikeitė sąlygos Bartkuškio centre, kad ši įranga jiems nereikalinga?“ – klausia ji. Tiesa, klausdama šiek tiek susipainioja ir aiškiai girdima, kaip vos nepasako žodžio „Barskūnų“, tik paskutinę akimirką pasitaiso „Bars..tkuškio“. Taigi, aišku, kad ji viską puikiai žino. Juo labiau, kad ir Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė pasako, kad į A. Skeberienės klausimus dar tą patį rytą atsakė Bartkuškio centro direktorė. Tačiau…

Negavusi atsakymo į savo „originalų“ klausimą, Alytė Skeberienė tuojau pat ima aiškinti apie savo teises gauti informaciją tarybos posėdyje. Matyt, „vienai iš dvidešimt vieno išrinktojo“ gauti tą informaciją iš Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro vadovės yra „ne lygis“.

O gal naujai iškeptai Tarybos „valstietei“, kuri, matyt, apskritai neturėjo jokios nuomonės, atrodo, kad nenaudojamos įrangos negalima perduoti kitiems? Juk A. Skeberienė, kaip ir jos bendrapartietė I. Matukaitė bei „konservatorius“ V. Sarpauskas, balsuodami dėl šio sprendimo susilaikė! Lai stovi, dulka, lai šmirinėja užsilikusio trupinėlio ieškančios pelės, bet šiukštu kad ta įranga neštų naudą kitiems.

Virtuvės įranga
Nenaudojama buvusios Barskūnų pagrindinės mokyklos virtuvės įranga pasitarnaus besigydantiems Širvintų rajono gyventojams.

Opozicijos susilaikymą merė vertina kaip abejingumą

-Opozicijos nariai šiuo sprendimu susilaikė. Vertinu tai kaip abejingumą Širvintų rajono žmonėms. Toks tokį atranda – naujosios Tarybos „valstietės“ seka savo pirmtakų nuostatomis. Pradedant V. Šimonėliu ir kitais Širvintų „valstiečiais“ daugybę metų Širvintų ligoninės virtuvės įrangai, indams atnaujinti lėšų nebuvo skiriama, darbuotojos maistą gamino tarybinius laikus menančiais rakandais, žmonės valgė iš dešimtmečius skaičiuojančių indų. Prisiminkime ir faktą, kai sunkiai iškovota moderni ligoninės chirurgijos skyriaus įranga buvo už dyką atiduota kitam rajonui, – „Širvintų kraštui“ situaciją pakomentavo rajono merė Živilė Pinskuvienė. – Neslėpsiu – perduoti Barskūnų mokykloje nenaudojamą virtuvės įrangą ligoninei buvo mano idėja. Žinoma, visiems skaudu, kad kaimiškose vietovėse mažėja vaikų, kad kaip ir visoje Lietuvoje, esame priversti optimizuoti mokyklų tinklą. Tačiau aš tikrai neleisiu to, kad nauja, moderni įranga dūlėtų. Šis sprendimas priimtas pirmiausiai dėl žmonių, mūsų ligoninės pacientų. Juk čia gydomi Širvintų rajono žmonės, čia nuolat pilnas ir pačių sunkiausių ligonių slaugos skyrius.

Taigi, kad ir kaip bebūtų, 17 Tarybos narių UŽ sprendimas priimtas – Širvintų ligoninės virtuvės personalas maistą gamins nauja įranga, o ligoniai džiaugsis kokybiškesniu maistu.

Nuotr. iš „Š. k.“ archyvo

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.27 (11 įvert.)

28 Atsakymai į “Kuriai Tarybos poniai nerūpi Širvintų žmonės?”

 1. D: parašė:

  idomu rado aptarnautoja 😀 😀 😀

 2. Patiko parašė:

  Kas dar neskaitete, butinai paskaitykite sio numerio varnalesas, leipau juokais

 3. na na parašė:

  Ponia? vargubau

 4. Vilma parašė:

  Labai teisingas ir racionalus sprendimas, reikia ukiskai spresti, palaikau

 5. Asta parašė:

  Tai nesuprantu, ar Skeberienė vos nesuklydo, ar merė? Merės citata “ „Širvintų kraštui“ situaciją pakomentavo rajono merė Živilė Pinskuvienė. – Neslėpsiu – perduoti Barskūnų mokykloje nenaudojamą virtuvės įrangą ligoninei buvo mano idėja. Žinoma, visiems skaudu, kad kaimiškose…..“

 6. Anonimas parašė:

  ….nu turetu pasipilt skundai ivairiausias instancijas …bus iskviesta televizija

 7. Skaitytoja parašė:

  varnalesos tobulos!

 8. ligonis parašė:

  gulejau as ligonineje, normalus tas maistas, labai daug namie taip nevalgo, et labai gerai, kad jis dar pageres

 9. jo parašė:

  nu juokas ima, geresnis maistas bus, kai iranga bus pradeta naudoti, visko gali buti, kad del skundu ir pasipriesinimo isvis jos nebus arba uzsites, deka tu, kurie skundzia

 10. As parašė:

  Saunuole mere. Teisingai patare del irangos. O ale teisingiem viskas blogai vistiek. Atidave ligoninej-rekia, kad blogai. Stovetu nenaudojami- vel sauktu, kad blogai. Kaip ir su autobusu. Laksto. Fotografuoja. Galimai nuotrauku nebeturi. Dieve dieve. Kaip apgailetina. Visur matyti tik blogi. Nabageliai

 11. Paciente parašė:

  Maistas ligoninėje tragiškos kokybės.makaronai apvelti ale mėsa kas antrą dieną,vakarienei vis ta pati pieniškas pliurze.o tu vadinamų mėsos kukuliu net benames kates neėda….apie ką čia kalba dar kažkokia kokybę…

 12. kristina parašė:

  reikia racionaliai naudoti turta, labai geras tarybos sprendimas

 13. :))))))))))) parašė:

  pritariu, sio numerio varnalesos liuksiskos, taip gerai parasyta, labai patiko , aptarnautojo prisireike :))))))))))))))

 14. tadas parašė:

  dzeve dzeve kur protelis dingo?

 15. Patarimas parašė:

  Šios dienos Varnalėšų istorijos vertos medalio. Prajuokino iki begalybės.
  Paskaitykite =]

 16. As parašė:

  Jau davė atsaką šiam straipsniui. Nu tik juoką kelia.

 17. Kristis parašė:

  ar kada jiems rupejo rajono zmones? tik skundais dauguma darbu ir bande stabdyti, tai ar cia gerai zmonems? baisu

 18. pries tai rasiusiam parašė:

  Negeras pavyzdys uzkrecia. Gi dar pamenam, kai anoji valdzia brangia chirurgijos skyriaus iranga atidave kitam rajonui. Nei skyriaus reikejo, nei irangos, nieko nereikia, tik vel svajoja apie valdzia. Tiesiog net nepadoru taip daryti, juk tai visu rajono gyventoju turtas ir negalima visko dalinti i vi9sas puses. Jeigu nereikia vienai istaigai, tegul naudojasi kita, tegul lieka rajone ir rajono zmonems. Gal kam ir nepatiks mano nuomone, bet tai mano nuomoone.

 19. Juzef parašė:

  Nerudijancio plieno gi. nerudis. Rekejo atiduoti Maiszagalai.

 20. Kūkū parašė:

  Tikrai, kad kūkū

 21. Absurdas parašė:

  keisti man opozicijos sprendimai, nesuvokiami, tai negi geriau, kad ta iranga stovetu nenaudojama ir rudytu? tai gal geriau naudingai panaudoti ir salygas pagerinti ligonineje, kazkokstai absurdas

 22. .... parašė:

  Man nedaeina, ar jie is tikro taip nemyli sirvintu zmoniu, ar isvis ne bum bum nieko? nei pykti, nei juoktis…..

 23. skaitytoja parašė:

  O Jūs paskaitykite šios dienos Varnalėšų istorijas! Tiesiog topas!!!

 24. liodze parašė:

  Tai irangos dar negavo, kaip tas maistas gali buti kitoks ir dar kazi ar gaus, nes visgi kazka sugalvos neduoti

 25. Širvintiškis parašė:

  Juokaujat? Jokiu kokybiškesnu maistu ligoniai tikrai nesidžiaugia, pasirodo ne įranga pasenus, o …

 26. Oj oj parašė:

  A.S. teigia, kad jokios informacijos iš direktorės negavo 🙂 Trūk iš juoko =)

 27. Ana parašė:

  Tuoj parašys straipsnį, kuriame apsigins:D

 28. Anonimas parašė:

  Ar as kazko nesuprantu ar kaip, bet kaip galima kazko gaileti duoti saviems zmonems?

Comments are closed.

scroll to top
+