Apžiūrėtos ir įvertintos gražiausios sodybos Gelvonų seniūnijoje

Vicemerės Janinos Pažusienės ir sodybos šeimininkės Violetos Griškevičienės rankose žali tujų kamuoliai.

Apžiūros-konkurso vertinimo komisija aplankė Gelvonų seniūnijos gražiausias sodybas. Seniūno Liongino Juzėno siūlymu, komisija, kurią sudarė Širvintų rajono vicemerė Janina Pažusienė, savivaldybės tarybos nariai Julius Jagminas, Remigijus Bonikatas ir Bagaslaviškio krašto bendruomenės pirmininkė Palmira Chatkevičiūtė, apžiūrėjo trijų sodybų ir vienos įstaigos teritorijas. Buvo įvertintos Violetos ir Alvydo Griškevičių (Bagaslaviškis), Daivos ir Jono Grygelevičių (Gelvonai) ir Giedrės ir Alberto Ragauskų (Maželiai) sodybų bei Gelvonų gimnazijos aplinka.

Daivos ir Alberto Grygelevičių sodyboje komisijos narį Julių Jagminą sužavėjo lieknos mergaitės statula su šviečiančiu ąsočiu ant peties.
Giedrės ir Alberto Ragauskų sodyboje kiemo viduryje auga didžiulis budlėjos krūmas. Šeimininkės Giedrės kėdė – minkštas raudonas kamuolys.
Palei gimnazijos pastato šonų langais – ilgos voros baltai žydinčių kvapnių hortenzijų.

Lankantis Violetos ir Alvydo Griškevičių sodyboje stebino jų kūrybiškumas. Komisijos nariai stebėjosi, iš kur sodybos šeimininkai, tvarkydami savo nedidelį gyvenamąjį kampelį, semiasi minčių.

Daivos ir Alberto Grygelevičių sodybos kieme komisijos narius pasitinka lieknos mergaitės statula su šviečiančiu ąsočiu ant peties, šalia kurios auga pinto kamieno medelis. Netoliese nedideliais akmenėliais grįstas miniatiūrinis tvenkinėlis, kurio viduryje trykšta fontanėlis.

Giedrės ir Alberto Ragauskų sodyboje kiemo viduryje auga didžiulis budlėjos krūmas. Budlėjos dar vadinamas rudeninėmis alyvomis. Jų patrauklumas dar padidėja dėl kvapių žiedų.

Priešais Gelvonų gimnazijos paradinį įėjimą svečius pasitinka kruopščiai kūgiais apkarpytos tujos ir nulygintomis viršūnėmis eglaičių eilė. Ypatingą dėmesį patraukė „Basakojų takas“, kurį keletas komisijos narių nutarė išbandyti. Apie 40 metrų ilgio take buvo išdėlioti ruožai iš smulkių akmenukų, smėlio, kaladėlių, plytų ir t.t.

Komisijos nariai įvertino visų aplankytų sodybų gyventojų kūrybiškumą ir apžiūros-konkurso dalyvius pakvietė į Derliaus šventę, kurios metu bus paskelbti apžiūros rezultatai.

Remigijus Bonikatas
Savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 21 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)
scroll to top
+