Kiek elektros sunaudoja oro kondicionieriai?

Kai tropiniai karščiai – jau įprasta lietuviška vasara, ir kaitra dažnai plieskia net naktimis, daugelis neišvengiamai yra priverstas galvoti apie kondicionavimo priemones. Juk tokiom sąlygom ne tik jaučiasi nuolatinis slegiantis nuovargis, tačiau širdies ligomis sergantiems žmonėms tai labai pavojinga – gali ištikti insultas ar infarktas. Kai esant karščiams būtent gryno gaivaus oro labiausiai ir trūksta, deja, įprastas ventiliatorius, dėl sukeliamų dulkių, nepadeda išspręsti problemos. Nors daugelis vis tiek jį renkasi dėl elektros sąnaudų ir paties prietaiso įperkamumo, tačiau visai verta apsvarstyti kokybiškesnes alternatyvas, į kurias, ilgalaikėje perspektyvoje, tikrai apsimoka investuoti – pavyzdžiui, kondicionierius ir panašius prietaisus.

Taigi kokių yra kondicionierių, kiek jie sunaudoja elektros ir kaip sutaupyti?

Oro kondicionierius

Kondicionieriai išties vėsindami dar ir palaiko drėgmės lygį. Nerimaujantiems, kad juo naudojantis, padidėja rizika peršalti, reikėtų prisiminti temperatūrų skirtumo taisyklę – to galima išvengti, jei jis nebus didesnis nei 5 laipsnių. O pripratus, galima palaipsniui mažinti, kol pradedama jaustis geriau.

Žinoma, kondicionierių reikia prižiūrėti – filtrą ir viršutinį gaubtą rekomenduojama valyti maždaug kas 2 savaites. Taip prietaisas veiks kokybiškai, tuo pačiu nedidindamas sąskaitų už elektrą.

Kalbant bendrai apie elektros sąnaudas, oro kondicionierius sunaudoja maždaug nuo 0,5 iki 3,5 kWh per valandą, kai tuo tarpu paprastas pastatomas ventiliatorius – apie 0,02-0,1 kWh. Tačiau įprastiems kondicionieriams yra įvairaus tipo alternatyvų. Ir būtent taupančių elektrą yra ne vienas variantas.

Mini rekuperatorius

Tai iki 80 procentų energijos sutaupantis vėdinimo įrenginys, kurio didžiausias privalumas – itin gerai išvėdintos patalpos. Efektyvus, tyliai veikiantis, lengvai valomas ir labai kompaktiškas mini rekuperatorius dar ir pašalina drėgmę bei naikina nemalonius kvapus. Taip užtikrinama gera savijauta: žvalumas, sveikata, geras poilsis.

Tad šį prietaisą verta apsvarstyti, ypač, kad lengvai įmontuosite į bet kurią norimą savo būsto vietą, nes jam nereikalinga ortakinė sistema, kurią turinčius didesnius rekuperatorius galima būtų montuoti tik statybos metu.

Šilumos siurbliai oras-oras

Daugumos šių siurblių energijos klasė yra A+++ arba A++. Tai pačios aukščiausios klasės, tad galite būti ramūs ir garantuoti dėl ekonomiškumo bei ekologijos. Tai dėl to, kad vėsinimui naudojamas lauko oras.

Šilumos siurbliai oras-oras itin patrauklus variantas dar ir dėl to, kad paprasta įmontuoti, nesudėtinga naudoti bei nereikia specialios priežiūros ir svarbiausia – jie užtikrina itin efektyvų oro valymą.

Kad būtų garantuotas optimalus ir kokybiškas siurblio darbas, labai svarbu yra galingumą rinktis pagal patalpos dydį. Jis yra nurodomas prie kiekvieno įrenginio, tad pasirinkti tikrai paprasta.

Be to, kaip ir mini rekuperatoriai, šie prietaisai gali pasitarnauti visus metus, nes taip pat efektyviai ir kokybiškai gali ne tik vėsinti, bet ir šildyti.

Turbūt daugelis sutiks – per karščius svarbu ne tik greitai ir efektyviai atsivėsinti, bet ir nenumoti ranka į savo bei kitų neįkainojamą sveikatą. Suprantama, kad padidėjusios sąskaitos taip pat nepagerina savijautos, tad verta gerai išanalizuoti ir pasverti įvairius variantus. Galbūt visai teisinga būtų pagalvoti ir apie saulės elementus, kolektorius ar jėgaines – juos rasti ir patyrinėti galite čia. Tai labai aktualus ir vis labiau populiarėjantis, itin tvarus ir padedantis mažinti išlaidas elektros gaminimo būdas – nes saulės energija išties nieko nekainuoja.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top