Rožinė dovana Širvintų rajono moterims

Spalio 11-osios rytas Širvintų rajono savivaldybėje prasidėjo akcija „Rožinė dovana moterims“, kurios metu širvintiškės buvo vežamos krūties vėžio patikrai į Nacionalinį vėžio institutą. Šią akciją NVI organizavo kartu su Tarptautine moterų asociacija Vilniuje, Nacionaline krūties ligų asociacija ir Vilniaus kolegija.

Iš viso akcijoje dalyvavo apie 100 moterų. Su siuntimais atvykusioms moterims pagal programą atlikta mamografija (ši programa priklauso moterims nuo 50 iki 69 m.). Tačiau per akciją buvo tiriamos ir tos moterys, kurios į minėtą amžiaus grupę nepatenka. Papildomo ištyrimo prireikė dešimtadaliui moterų, diagnozuotas vienas vėžio atvejis.

„Pirmiausia, noriu padėkoti šios įstaigos gydytojams, kad turiu dabar jau sveiką mamą. Visa širdimi atsidėjau dalyvauti šioje akcijoje, susėdome kartu su vicemere, administracijos direktore ir per keletą dienų sugebėjome išviešinti, suregistruoti moteris, mūsų šeimos gydytojai parašė siuntimus. Tikiu, kad visas 100 moterų – mamų, dukrų, sugrįš patenkintos. Mielos moterys, mes visad rūpinamės savo vaikais, ar jie pavalgę, ar dantukai sveiki, pasirūpiname kartais vyro šukuosena. Bet niekada nepasirūpiname savimi. Lyg pamirštame, padedame į lentyną ir pasakome – kažkada vėliau. Vėliau negali būti, nes laiku pastebėta ir diagnozuota liga yra pagydoma ir galime turėti sveiką žmogų. Patikėkite, viena išmoka vėžiu susirgusiam žmogui yra didesnė nei šiandien savivaldybei kainavo autobusų nuoma. Esu dėkinga medikams ne tik už savo mamą, bet ir už visas Lietuvos moteris, kurios pas jus apsilanko. Linkiu, kad ne tik spalis būtų pasitikrinimo mėnuo, linkiu, kad moterys tą darytų nuolat. Mielos moterys, mes esame reikalingos sveikos, gražios savo šeimoms, savo vaikams. To ir linkiu – šiek tiek atsisukime ir į save“, – jautriais išgyvenimais dalinosi ir svarbią žinią konferencijios metu siuntė Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Užs. Nr. 169.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Rožinė dovana Širvintų rajono moterims"

  1. Anonimas parašė:

    ačiū merei gerb.

Comments are closed.

scroll to top