Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijai – naujas autobusiukas

Pasitinkant naujus mokslo metus, į Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos teritoriją atvažiuoja dar vienas naujas geltonasis mokyklinis autobusiukas.

19-os vietų IVECO mokykliniuose autobusuose dėl mokinių saugumo įrengti variklio užvedimą blokuojantys alkotesteriai, sumontuotos pneumatinės važiuoklės, geresnės oro cirkuliavimo ir šildymo sistemos. Tad mokinių kelionė į mokyklą ir iš jos taps saugesnė, o ir pavežėjimo grafikus sudaryti bus lengviau.

Širvintų r. savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės teigimu, beveik 90 % iš besimokančių Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje mokinių atvyksta iš aplinkinių vietovių. Autubusiukais važiuoja nuo priešmokyklinukų iki abiturientų. Todėl naujas autobusėlis, skirtas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, yra labai reikalingas. Žinoma, tai ir didesnės galimybės vaikams lankyti būrelius, vykti į pažintines keliones po Lietuvą, aplankyti muziejus ar teatrus.

Tai jau 7-asis naujas mokyklinis autobusas, kurį Širvintų rajono ugdymo įstaigoms pavyko gauti nuo 2015 metų.

Na, o rugpjūčio 31d. Širvintų rajono savivaldybė perėmė iš Nacionalinės švietimo agentūros širmas aplinkos struktūrizavimui ir perdavė jas Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijai.

NŠA šias ugdymo organizavimo priemones skiria mokykloms, kuriose bendrosios paskirties klasėse mokosi specialiųjų ugdymo poreikių turintys mokiniai, kurie neblaškomi aplinkinių dirgiklių, lengviau susikoncentruoja į paskirtas užduotis pamokos metu, taip pat lengviau gali dalyvauti bendroje klasės veikloje.

Širvintų rajono savivaldybės administracija džiaugiasi, kad rajono ugdymo įstaigos sistemingai juda įgyvendinant įtraukties principą. Šis principas reiškia, kad švietimo sistemoje pašalinamos kliūtys neįgaliesiems ar kitokių individualių ugdymosi ypatumų turintiems asmenims ugdytis kartu su savo bendraamžiais, t. y. ne ugdytinis prisitaiko prie darželio ar mokyklos, o ugdymo įstaiga turi kurti tinkamas sąlygas įvairių ugdymosi poreikių turintiems mokiniams bei teikti reikalingą pagalbą.

Užs. Nr. 102.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijai – naujas autobusiukas"

  1. vidita parašė:

    Musninkų gimnazija patraukli tuo, kad joje mokosi vaikai nuo 1 iki 12 klasės. Nėra nervų, nėra blaškymosi. To vaiko laimei visiškai pakanka.

Comments are closed.

scroll to top