Įteiktos Igno Šeiniaus premijos

Joaną Zinkevičienę sveikina Seimo narys Jonas Pinskus, vicemerė Janina Pažusienė.

„Reikia turėti šviesos su savimi, iš savęs, kad šviestum tamsybėse visiems ant kelio stovintiems, kad jie išvydę patys rastų šviesos savyje ir eitų savo keliu, kad nestovėtų tamsybėse.“ Mikalojus Konstantinas Čiurlionis

Igno Šeiniaus premijos laureatės su rajono vadovėmis, Seimo nariu Jonu Pinskumi.

Iškilmingoji miesto šventės dalis – Igno Šeiniaus premijos įteikimo ceremonija.

Šeštadienį didžiojoje scenoje Tarybos nariui Romui Zibalui gausiai susirinkusiems širvintiškiams ir miesto svečiams pristačius 2021 m. vasario 25 d. Širvintų r. savivaldybės tarybos sprendimą Nr. 1-10, Igno Šeiniaus premiją Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė įteikė:

Tautodailininkei Joanai Zinkevičienei – už reikšmingą liaudies meno tradicijų puoselėjimą ir Širvintų krašto garsinimą Lietuvoje.

Surengusi ne vieną personalinę parodą, yra aktyvi rajono tautodailininkų bendruomenės narė, nuolat dalyvauja ir savo darbus pristato Adomo Varno, Monikos Bičiūnienės premijų parodose, tapytojų pleneruose.

2007, 2018 m. Joana Zinkevičienė pelnė Geriausio Vilniaus apskrities liaudies meno meistro vardo apdovanojimą konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, penkis kartus tapo II ir III vietos laimėtoja.

Širvintų rajono visuomeninės jaunimo ir moksleivių organizacijos dailės galeriją „Vieversys“ steigėjoms mokytojoms Stasei Rulevičienei ir Aldonai Ragelskienei – už nuopelnus organizuojant kūrybinę jaunimo, moksleivių ir suaugusiųjų veiklą, kuriant vieningą dailinio ugdymo sistemą Širvintų rajone, Širvintų krašto garsinimą Lietuvoje ir už jos ribų (nuo 1999 m. dalyvavo regioniniuose, respublikiniuose konkursuose, tarptautiniuose projektuose, iliustravo knygas ir kt.).

„Kai žmogus savo vidinę ugnį nukreipia į kūrybą, kai pats kuria grožį, o dar ir geba juo dalintis su kitais, mokyti ir burti aplinkinius, kraštas turtėja ir auga.

Šiandien čia susirinkome pagerbti 2021 metų Igno Šeiniaus premijos laureates. Visos jos moterys. Kūrėjos. Mokytojos. Visuomenininkės.

Tai žmonės, savo gyvenimu ir darbu, pradėję nuo savęs, atradę savo pomėgį, savo mūzą, nenuilsdami eina atrastu keliu ir kuria stebuklus,“ – sveikinimo kalboje džiaugėsi merė, pakvietusi iš šių moterų imti pavyzdį, perimti jų patirtį, nes tokie žmonės, jų ištarti žodžiai, patarimai, nuveikti darbai, sukurti kūriniai gali tapti įkvėpimu eiti į priekį, gyventi ir kurti.

Igno Šeiniaus premijos laureates sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Jonas Pinskus, vicemerė Janina Pažusienė, didžiulis būrys artimųjų, kolegų, bendražygių.

Dėkodamos už įvertinimą, dailės galerijos „Vieversys“ steigėjos Aldona Ragelskienė ir Stasė Rulevičienė džiaugėsi, kad simboliška, jog Igno Šeiniaus premijos skirta šiais metais, kuomet sukanka lygiai 20 metų nuo galerijos įsteigimo.

Mokytojos sakė, kad didžiausias jų darbo įvertinimas – „vaikams suteikti spalvoti sparnai“, o tai įrodo Širvintų krašte vis didėjančios kuriančių žmonių gretos.

Pasak tautodailininkės Joanos Zinkevičienės, jai, kilusiai iš Suvalkijos, Širvintų kraštas jau 50 metų yra namai.

„Džiaugiuosi, kad nors Lietuva yra tik mažytis lopinėlis Žemėje, tačiau suteikia žmogui tiek daug: kalbame seniausia ir gražiausia kalba, esame turtingi margiausiais audimo raštais, turime prasmingiausias vėliavos, tautinių drabužių spalvas – būtent tai suteikia įkvėpimo kūrybai.

Igno Šeiniaus premija – didžiulė garbė už mano kūrybą,“ – kurią, pasak laureatės ji ir toliau, kiek leis jėgos, tęs.

Nuoširdūs sveikinimai šių metų Igno Šeiniaus premijos laureatėms – mūsų krašto kūrėjoms, moterims, garsinančioms Širvintų vardą savo darbais, kūryba, švietėjiška veikla, savo mokiniams suteiktais sparnais!

Užs. Nr. 87.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)
scroll to top
+