Garbingo jubiliejaus proga pasveikintas visų gerbiamas musninkietis Juozas Binkis

Lietingą, bet gaivią liepos 12-ąją garbingą 90-metį paminėjo visų gerbiamas musninkietis Juozas Binkis!

Simboline juosta apjuosti ir raudonų rožių puokštę jubiliatui įteikti antradienio pavakarę Širvintų rajono savivaldybės merės vardu atvyko merės padėjėja Vaida Valkauskienė drauge su Musninkų seniūnijos seniūne Birute Jankauskiene. Sveikindamos jubiliatą moterys linkėjo jam ilgiausių metų, tvirčiausios sveikatos ir brangiausių žmonių artumos.

J. Binkio gyvenimo istorija kupina meilės menui ir įkvėpimo kitiems. Biržų apskrityje gimęs senolis jau 49 metus gyvena Musninkuose, nuolatos kurdamas ir gražindamas šį miestelį bei laikydamas save tikru mūsų kraštiečiu! Musninkietis yra kilęs iš garsios inteligentų šeimos: jo mamos brolis Juozas Tūbelis – buvęs Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas, kūręs kolektyvinį Lietuvos ūkį, o dėdės sutuoktinė Jadvyga Tūbelienė – buvusio LR Prezidento Antano Smetonos žmonos sesuo. Inteligentiškumo nestokoja ir J. Binkio tėvo giminė: šio brolis Kazys Binkis – visiems žinomas poetas, avangardistinės „Keturių vėjų“ grupės iniciatorius ir vadovas.

Baigęs agronomijos mokslus, J. Binkis tapo Gelvonų kolūkio vyriausiuoju agronomu, buvo net keleto kolūkių, taip pat ir Musninkų, pirmininku. Vyras dirbo Vilniaus „Dailės“ kombinate, čia užėmė kūrybinės grupės darbuotojo pareigas, taip pat vadovavo tuometinės Liaudies meno draugijos Širvintų skyriui.

Šiandien jubiliatas džiaugiasi penkiais užaugintas vaikais ir didžiuojasi gausiu – net vienuolikos – anūkų būriu!

J. Binkis – tikras auksarankis. Anksčiau sodininkavęs ir prekiavęs vaismedžiais, šiandien musninkietis augina bites ir drožinėja medį. Be to, tautodailininkas yra sukūręs kryžių ir skulptūrų darbų, puošiančių Kernavės, Musninkų, Raseinių ir kitas Lietuvos gyvenvietes. Menininkas iki šiol dalyvauja įvairiose respublikinėse, regioninėse ir rajoninėse medžio drožinių tautodailės parodose. Musninkiečio darbai eksponuojami plačiame pasaulyje: Maskvoje, Švedijoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Bulgarijoje, Italijoje, Bolivijoje ir kitur. Šiemet švęsdamas savo 90-metį J. Binkis Širvintų kultūros centre surengė dar vieną nuostabią savo medžio drožybos darbų parodą, skirtą Lietuvos valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai. Ši tautodailininko paroda vyks iki šių metų rugpjūčio 2 d., tad ją aplankyti galimybė tebėra!

„Didžiuojamės, kad Musninkuose turime tokį gerą, šiltą, protingą ir malonų žmogų – patariantį ir padedantį. J. Binkį mes, kraštiečiai, labai gerbiame!“, – džiaugiasi Musninkų seniūnijos seniūnė B. Jankauskienė, didžiuodamasi, kad J. Binkis yra tikras mūsų krašto patriotas, kuriam vadovaujant pradėta steigti Musninkų gyvenvietė. Menininko energija ir veiklumas puošia rajoną, o pilietiškumas ir visuomeniškumas įkvepia aplinkinius!

Užs. Nr. 87

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top