Verslo vykdymas Latvijoje: svarbūs faktai

Latvija – mūsų kaimynė. todėl didelė dalis verslo atstovų, norinčiųjų vykdyti verslo plėtrą, pirmiausia pagalvoja būtent apie šią šalį. Belieka tik susipažinti ir su tam tikrais faktais, kurie suteiks jums daug svarbios informacijos ir vykdyti verslą Latvijoje bus kur kas paprasčiau.

Verta akcentuoti, kad Latvijoje, svarbiausios ekonomikos kryptys yra šios: mediena, žemės ūkis, chemikalai ir logistika. Belieka tik pridurti, kad jei ir jūsų vykdoma veikla yra viena iš šių 4, tai galite tikėtis itin puikių rezultatų – jūsų siūlomi gaminiai sulauks didelio dėmesio.

Krovinių pervežimas į Latviją ar iš jos, vyks kur kas sklandžiau tuomet, jei šie procesai bus patikėti profesionalams. Tokiu būdu, jūs ne tik būsite tikri, kad kroviniai bus pristatyti saugiai, bet ir išvengsite nemalonios situacijos, į kurią patektumėte, jei už krovinių pervežimą atsakingas jūsų įmonėje asmuo susirgs – jums neteks ieškoti, kas galėtų pavaduoti šį darbuotoją.

Tam, kad galėtumėte įsteigti įmonę šioje šalyje, turėsite atlikti ir šiuos žingsnius: pateikti bendrovės  steigimo dokumentus; atidaryti banko sąskaitą, atlikti registraciją PVM tikslais, taip pat – registruoti darbuotojus socialinio draudimo tikslais. Dėmesį vertėtų atkreipti ir į tai, kad kai kuriais atvejais gali būti reikalingos ir licenzijos.

Prieš pradėdami vykdyti veiklą šioje šalyje pirmiausia atsižvelkite ir į jos pobūdį. Štai, pavyzdžiui, jei jus domina pramoninė veikla, tuomet geriausia ją vykdyti pramoniniuose Latvijos miestuose – Rygoje ar Liepojoje. Tačiau, jei jūsų veikla yra susijusi su rekreacija, tuomet labiau tiks kurortiniai miestai – Jūrmala, Ventspilis, Liepoja, Sigulda.. Na, o, jei aktualūs yra didžiausi pirkėjų srautai, tai verta pagalvoti apie veiklos vykdymą didžiausiuose šalies miestuose – Rygoje, Daugpilyje, Liepojoje, Jelgavoje.

Svarbu žinoti ir tai, kad yra reikalingas ir įstatinis kapitalas, Štai, pavyzdžiui, jei nuspręsite steigti uždarąją akcinę bendrovę, jums prireiks 2 800 eurų siekiančio įstatinio kapitalo. Na o, jei nuspręsite steigti akcinę bendrovę, tuomet bus reikalingas 35 000 eurų dydžio įstatinis kapitalas. Taip pat reikėtų turėti pinigų sumą, kurios pakaktų bent 2 – 3 mėnesius išlaikyti verslą.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top