Madų nesivaikoma, o daroma tai, ką sako širdis

Seniūnės Jovitos Šakinytės (kairėje) ir Rimutės Daškevičienės kaimyniškas pasikalbėjimas.

Nors spalis persirito į antrą pusę, bet Čiobiškyje gyvenančių Rimutės ir Broniaus Daškevičių sodyboje gražu kaip vasarą. Kol šalnų dantukai žiedlapių neapkandžiojo, stabtelėti prie Daškevičių puoselėjamų gėlynų tiesiog būtina.

Dar liepos mėnesį, lankantis su gražiausių sodybų vertinimo komisija Čiobiškyje, pasivaikščiojimas po Rimutės Daškevičienės valdas buvo ir linksmas, ir romantiškas, ir pilnas žydėjimo. Tas pats ir dabar – nors gamtoje stipriai jaučiami įsibėgėjančio rudens ženklai, Daškevičių sodyboje netrūksta saulės spalvų, čia geltonus, rausvus, raudonus žiedus svarina dar labai daug rudeninių gėlių.

Rimutės ir Broniaus Daškevičių sodybos teritorija idealiai sutvarkyta, šeimininkė Rimutė Daškevičienė, aprodžiusi visus sodybos gražumus, sakėsi, kad tvarkosi su vyru. Daškevičių sodyba atrodo labai puošniai, kiekviena 22 arų pėda liudija šeimininkų norą kurti grožį. Kiekviena kertelė spindi tvarka, erdvė apie namus sutvarkyta labai sumaniai ir jaukiai. Moteris rodė vyro sumeistrautas sūpynes, kurias pavadino „Trys viename“. Nukabinus sūpynes, galima išmontuoti ir turėti stalą bei suolą. Nepatinka – galima sulankstyti ir vėl bus sūpuoklės. Jeigu ne vyras, tiek viena nespėčiau, – džiaugėsi Rimutė Daškevičienė. – Darbais nesidaliname, viską darome drauge, tarpusavyje pasitardami.

Rimutė Daškevičienė sakė, kad dirba Širvintų grybyne po 10-12 val. per dieną, todėl sodybos gražinimui laiko lieka vis mažiau. Aplinkos tvarkymui Rimutė su vyru negaili nei laiko, nei jėgų, nominacijas už puikiai tvarkomą sodybą jau yra pelnę 2018 ir 2020 metais. Pelnė ir šiais metais.

Ruduo pastelinėmis spalvomis nudažė Daškevičių sodybos kiemą.

Moteris atviravo, jog didelę teritoriją apželdinti ir palaikyti gerą įvaizdį yra sunku, niekada nekilusi mintis varžytis su kažkuo dėl pirmos vietos, tiesiog dirba tai, kas tuo metu atrodo gražu.

-Kai dirbame, kai mums pavyksta, tuomet atsiranda ūpas tvarkytis, – džiaugėsi šeimininkė, – o dar kai kas nors pagiria ir tavo triūsą įvertina, tada stengiamės dar labiau. Visam grožiui kurti ir puoselėti aukojame laisvalaikį ir atostogas, kartais tenka net miegui skirtas valandas skirti tvarkymuisi. Mes madų vėjų nesivaikome, darome tai, ką liepia širdis. Be gamtos, be grožio gyvenimas būtų beprasmis. Kuriamą grožį kiekvienas supranta savaip: vieni atsipalaiduoja vienaip, kiti – kitaip. Žemė turi stebuklingų galių ir mes atsipalaiduojame gražindami savos žemės lopinėlį. Žiema mums tarsi katorga: nukasi sniegą ir tiek tos veiklos.

Kiekvieną kartą atvykusi Gražiausių sodybų vertinimo komisija Daškevičių kieme randa naujovių. Dar vasarą šeimininkė rodė savo pačios pagamintus vazonus, iš akmenukų ir metalinio tinklelio sumeistrautus stulpelius gėlėms, netgi ištaigingai sumūrytą komposto dėžę su gausiai vešančiais moliūgais. Ir visur vien gėlės, gėlės – įvairių rūšių, spalvų ir dydžių.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Jovitos Šakinytės ir straipsnio autoriaus nuotraukos

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 21 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (4 įvert.)
scroll to top