Pasirūpinkime nuotolinių kalbų kursų nauda darbuotojams

Dėl plintančio viruso įprastos veiklos, kuriomis užsiimdavome kasdien, smarkiai pakito. Net įprastinis susitikimas su artimaisiais dažnai būna kitoks – kompiuterio ekrane. Šiems metams einant į pabaigą suvokiame, kad dauguma veiklų dar kurį laiką turės vykti nuotoliniu būdu. Tai gana stipriai palietė ir įmones, kurių dauguma darbus perkėlė į namus. Įmonių vadovams svarstant, kaip komandoms suteikti tobulėjimo galimybių, neretai pasirenkamas patogus ir efektyvus sprendimas: nuotoliniai kalbų mokymai.

Skeptikų gretos sparčiai mažėja

Pradžioje dalis darbuotojų nuotolinius užsiėmimus priimdavo gana neigiamai: abejodavo jų efektyvumu, nauda. Tačiau įsibėgėjus nuotolinių darbų lavinai, skeptikai įsitikino ir pamatė, kad šis būdas dažnai sutaupo laiko, yra paprastas ir jau spėjęs įsiterpti į kasdienių veiklų sąrašą. Taigi, kalbų mokymasis tampa įprastu užsiėmimu ir šiandieninėje pandemijos akivaizdoje.

Kalbų kursai nuotoliniu būdu: kuo jie ypatingi?

Specialistai vis dažniau pastebi, kad nuotolinių kalbų kursų dalyviai lieka patenkinti rezultatais ir, svarbiausia, pačiu procesu. Beje, dauguma įmonių vadovų taip pat yra patenkinti ir pastebi, kad darbuotojų mokymasis tokiu metodu yra naudingas, tad vertina investiciją teigiamai.

Anglų kalba internetu gali būti išmokstama labai paprastai, patogiai ir maloniai. Mokymams naudojamos lengvai valdomos susitikimų platformos, dėl kurių paprasta susijungti su kitais kurso nariais, dėstytojais. Tokių užsiėmimų metu, kaip ir įprastose paskaitose kalbų mokyklose, gilinamos tos pačios kalbinės kompetencijos: klausymas, kalbėjimas, skaitymas ir rašymas.

Kursų efektyvumas: kaip juo pasirūpinti?

Prieš informuojant komandą  apie planus organizuoti anglų kalbos kursus internetu, visos mokymo strategijos turėtų būti aptartos su pasirinkta kalbų mokykla. Pasaulyje pasikeitus situacijai, didžiosios leidyklos parengė suskaitmenintą mokymosi medžiagą, tad svarbu, kad mokymų partneris būtų tam pasiruošęs ir galėtų pasiūlyti platų jų spektrą. Leidyklų sukurtoje mokymosi aplinkoje galima rasti viską: nuo teorinės medžiagos iki užduočių ir testų. Be to, čia itin lengva stebėti pažangą, taigi, ir mokymosi efektyvumą.

Tinkamas kalbų kursų partneris parūpins prisijungimus prie nuotolinių mokymų platformos ir paruoš trumpus pristatymus, kaip naudotis mokymosi sistemomis. Tad patogiai mokytis gali ir mažesniu kompiuteriniu raštingumu pasižymintys darbuotojai.

Lengvai stebima pažanga

Anglų kalbos mokymasis išties gali būti efektyvesnis, jei naudojama speciali pažangos vertinimo sistema. Ji, kaip jau užsiminta, paprastai yra integruota į visą mokymosi medžiagą. Tai leidžia  stebėti kursų dalyvių pažangą ir suprasti,  kurioms sritims reikėtų skirti papildomo dėmesio. Be to, dalyviai, matydami savo progresą, gali numatyti, kokiu tempu vertėtų toliau darbuotis, kokius asmeninius mokymosi tikslus galima išsikelti. Naudodamas sistemą, darbuotojas gali prašyti papildomų užduočių ar informacijos pakartojimo, pagilinimo.

Naudinga ne tik profesiniam tobulėjimui

Mokantis ir gilinant užsienio kalbų žinias, sukuriamas tvirtesnis pagrindas profesiniam tobulėjimui. Dėl to darbuotojai gali laisviau bendrauti užsienio kalbomis darbo reikalais, jaustis labiau užtikrinti savo gebėjimais. Tai, be abejo, suteikia žymiai daugiau motyvacijos.

Tačiau kalbos žinių gilinimas gali suteikti ne tik profesinį pranašumą. Moksliškai įrodyta, kad mokantis naujų kalbų suaktyvėja smegenų veikla, greičiau atsinaujina jų ląstelės, aktyviai tobulėjama asmeniškai. Taigi, darbuotojas, gebantis laisvai komunikuoti užsienio kalba, ateityje galės šias žinias pritaikyti kelionėse, atostogų metu, taip pat galės tobulinti kitus asmeninius įgūdžius, naudodamas šaltinius, parengtus jau išmokta kalba.

Efektyvus kalbos mokymasis darbuotojams ne tik suteiks motyvacijos ir profesinio tobulėjimo galimybių, bet ir taps akstinu tobulėti asmeniniame gyvenime. Be to, tinkamai pasirinkus kalbų mokymo partnerius, ilgalaikes naudas ir išaugusį produktyvumą pastebės ir pats darbdavys.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+