Merė pasisakė PRIEŠ sprendimą, kurį pagimdė spaudimas

Merės Živilės Pinskuvienės siūlymu, rajono Taryba nesvarstė sprendimo projekto dėl Širvintų ligoninės reorganizavimo.

Merės Živilės Pinskuvienės siūlymu, rajono Taryba nesvarstė sprendimo projekto dėl Širvintų ligoninės reorganizavimo.

Gegužės 31 dieną įvyko Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo svarstytas svarbus ir didelio visuomenės susidomėjimo sulaukęs klausimas dėl VšĮ Širvintų ligoninės reorganizavimo.

Kaip jau rašėme, pastaruoju metu buvo daug diskutuota, vyko ne vienas susitikimas, pristatyta Širvintų ligoninės prijungimo prie Ukmergės ligoninės galimybių studija. Tam, kad būtų pradėtos reorganizavimo procedūros, reikėjo abiejų rajono savivaldybių tarybų pritarimo. Ir jei ukmergiškiai praėjusią savaitę vieningai pakėlė rankas už tai, tai Širvintos pasirinko kitą kelią.

Prieš svarstant projektą į Tarybos narius ir posėdžio svečius kreipėsi Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė:

„Gerbiami Tarybos nariai, posėdžio svečiai.
Šiandien prieš Jūsų akis – sprendimo projektas dėl Širvintų ligoninės likimo.
Pirmiausiai noriu pasakyti, kad esu dėkinga sveikatos sritį kuruojančioms ir didžiulę atsakomybę prisiėmusioms vicemerei Irenai Vasiliauskienei, dabar ligoninei vadovaujančiai Elonai Pečiukaitienei už atsakingai, dalykiškai, tačiau kartu žmogiškai jautriai visus šiuos trejus darbo metus gvildentą, analizuotą, daugybę kartų aptartą, atsakingiems valstybės pareigūnams pristatytą mūsų sveikatos priežiūros įstaigos išlikimo galimybių klausimą.
Šiandien esame dviprasmiškoje situacijoje – iš vienos pusės girdime vis garsiau eskaluojamą Sveikatos apsaugos ministerijos, Teritorinės ligonių kasos poziciją naikinti mažąsias ligonines. Apie tai jau ne kartą viešai pasisakė „valstiečių“ deleguotas Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Deja, tenka apgailestauti, kad pasisakymai kol kas išlieka tik deklaratyvūs, žodinio lygmens. Per šį laikotarpį derinome ne vieną ministro vizitą Širvintų ligoninėje, prašydami išaiškinti situaciją, pateikti konkretų matymą. Nesulaukėme. Vizitai buvo atšaukti. Iš kitos pusės turime savo žmones – Širvintų rajono gyventojus ir didelį norą išlaikyti jiems ligoninę ir jos paslaugas, galimybes gydytis čia, vietoje, šalia namų. Turime žmones, dirbančius Širvintų ligoninėje, už kurių gerovę turime kovoti.
Šioje situacijoje galiu tik apgailestauti, kad į mūsų rajoną pasirengę ateiti ukmergiškiai šiandien sprendžia visai kitas problemas, kurias, tikiu, didelę dalimi būtume išsprendę ir mes, jei ilgamečiai kadencijų kolekcininkai būtų dirbę žmonių labui, o ne surėmę pečius saugoję vieni kitus. Ukmergiškiams pavyko ne tik ligoninę išsaugoti, bet ir ją modernizuoti, išlaikyti ir praplėsti paslaugas. Pavyko ir žmonėms pastatyti naują Autobusų stotį, tuo pačiu sėkmingai spręsti aktualią pavežėjimo paslaugą. Mes gi leidome savo ne taip seniai pastatytai naujai ligoninei, vadovaujamai „teisingo“ žmogaus, plaukti pasroviui. Taip darydami, lengva ranka tiems patiems ukmergiškiams veltui išdalijome sunkiai gautą brangią medicinos įrangą, jos netekę praradome specialistus, su jais – teikiamas paslaugas, o su paslaugomis – ir lėšas. Skęsdami vis didesniame skolų liūne, atsainiai stebėjome, ant kokios seklumos taip valdoma ligoninė pagaliau užplauks. Prie to prisidėjo ir kokybiškai neišspręsta žmonių, kurie iš esmės yra tie patys pacientai, pavežėjimo problema. Tik kadencijų rekordininkų dėka sugebėjome įminti ir į Autobusų parko „koncesijos blyną“, ir tik dabar, po ilgo bylinėjimosi, pagaliau pavyko pasiekti, kad tas pavežėjimo paslaugas pasižadėjęs teikti verslininkas bent minimaliai padarytų tai, ką buvo įsipareigojęs. Tik ar viską, kas buvo prarasta, sugebėsime atstatyti? Akivaizdu, kad ne.
Grįždama prie klausimo, esu tikra, kad sprendimo projektas, kurį svarstome, yra parengtas pagal dabartinę situaciją, jaučiant spaudimą iš valstybinių institucijų, ieškant išeities. Pasikartosiu – esu dėkinga projektą teikiančiai Irenai Vasiliauskienei už ilgus ieškojimus ir šį surastą variantą, kuris pirmiausiai ir yra atsiliepimas į mūsų žmonių poreikius gauti jiems reikalingas paslaugas. Tačiau esu tvirtos nuomonės, kad šiandien, nesulaukę konkrečios Sveikatos apsaugos ministerijos programos, padarytume skubotą ėjimą. Todėl siūlau sprendimą dėl pritarimo viešosios įstaigos Širvintų ligoninės reorganizavimui nesvarstyti.“

Po šio merės pranešimo sprendimo projektą dėl Širvintų ligoninės reorganizavimo nutarta nesvarstyti. Na, o tiek rajono žmonėms, tiek Savivaldybės vadovams, Tarybos nariams tenka apsišarvuoti kantrybe ir tikėtis, kad garsiai kalbantis Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pagaliau pateiks konkretų planą mažosioms šalies ligoninėms, balansuojančioms ties išlikimo riba.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

50 Atsakymų į “Merė pasisakė PRIEŠ sprendimą, kurį pagimdė spaudimas”

 1. jo parašė:

  del kapiniu atkreipiau demesi, bet zole tai zole, va takaip kaip gerai, anksciau balos ir pliurze buvo, dabar asfaltu galima visur nueiti

 2. razlivo ezeras parašė:

  Kai siandien pamaciau pirma karta per daugeli metu nusienauta kapinių patvori, pagalvojau, kad nepakeiciamu vadovu keitimas keiciamais pasiteisino. Darbai rikiuojami kitaip, o tai yra gerai.

 3. paskutiniam parašė:

  visi gi nori pademonstrupoti, kokie svarbus, kokie reiksmingi,visi vadovai, tai ir nori komanduoti merei ir sokdinti, tikiuosi neuzsileis ant hgalvos, nes iskart uzlips

 4. keistybė parašė:

  Keista, kai kai kurie žmonės, praradę laiko nuovoką, įsivaizduoja galintys komanduoti merei, nurodinėti, ką jinai turi ir ko neturi daryti.

 5. Saulius parašė:

  bravo bravo, kokia svende padare, kokia svente puiki

 6. Giedrius parašė:

  Saunuole mere, nekreipdama i durnus skundus demesio daro gerus darbus toliau, kaip sakoma, lazda turi du galus, o trukdytojams geda turi buti

 7. tai parašė:

  perziurejau atidarymo nautraukas fb, tai labai graziai atrodo, zmones laimingi, kad tokia svente buvo, kas sirvintos turi mere, kuri dirba. sekmes merei, nekreipkite demesio i ant jusu pylama purva, tai jie daro is nevilties, nes zmones jus palaiko ir myli, o ju traukinys jau ciuku ciuku

 8. futbolas parašė:

  po Futbolo stadiono atidarymo ‘Širvintos’ futbolininkai ir toliau oficialias rungtynes žaidžia stadione prie karių kapinių. Gal todėl sekmadienį pralaimėjo? Tai kam tas futbolo stadinas, jeigu po atidarymo jis uždarytas?

 9. guzik parašė:

  Virgis teisus. Net ženklai iš aukšati rodo, kad Pinskuvienė daro gerus darbus.

 10. Virgis parašė:

  Per stadiono atidaryma net saule danguje neileido lietaus ,kad tik sventej nesutrukdyt nors visur aplink lijo kaip is kibiro. Zenklas is dangaus ,kad geri darbai daromi.

Comments are closed.

scroll to top
+