Žurnalas „Reitingai“ paskelbė mokyklų reitingus

Širvintų pradinė mokykla. Nuotr. iš archyvo

Pasirodęs naujausias žurnalo „Reitingai“ numeris paskelbė universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų, gimnazijų, progimnazijų, pagrindinių ir pradinių mokyklų reitingus. Skaitytojams įdomiausia sužinoti, kaip reitingų lentelėje atrodo Širvintų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklos. Peržiūrėjus 180 žurnalo puslapių, matyti, kad jame surasta vietos ir mūsų rajono mokykloms.

Minimos trys rajono gimnazijos

Žurnalas skelbia 356 Lietuvos gimnazijų reitingus. Tradiciškai reitingų viršūnėse puikuojasi Klaipėdos, Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Kauno gimnazijos.

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija įrašyta pirmajame reitingų penkiasdešimtuke – užima 50 vietą (2019 metais buvo 61, 2018 m. – 79, 2017 m. – 59 vietoje). Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija yra 136 vietoje (2019 metais buvo 268, 2018 m. – 171, 2017 m. – 214 vietoje), Gelvonų gimnazija yra 350 vietoje (2019 metais buvo 339, 2018 m. – 315, 2017 m. – 282 vietoje).

Pradinės mokyklos ir progimnazijos reitingai gana aukšti

„Reitinguose“ pristatyti Lietuvos pradinių mokyklų ir progimnazijų reitingai.

Pagal ketvirtokų pasiekimus Širvintų pradinė mokykla yra 75 vietoje, o pagal šeštokų pasiekimus Širvintų „Atžalyno“ progimnazija užima 27 vietą tarp Lietuvos progimnazijų.

„Reitingai“ kartu su Nacionaline švietimo agentūra pristato 80 mokyklų, kurių priklausymo mokyklai jausmo rodikliai aukščiausi. Tai reiškia, kad jomis tiki ir pasitiki tiek mokiniai, tiek jų tėvai. Tarp geriausių Lietuvos mokyklų, kurioje yra geras klimatas ir mokiniai noriai eina į mokyklą, įrašyta ir Širvintų pradinė mokykla. Ji užima aukštą 19 vietą.

Žurnale paminėtas ir paradoksas. Pasirodo, tarp mokyklų, kurios išsiskiria aukštu priklausymo mokyklai jausmo rodikliu, nematyti privačių mokyklų, nors jos akcentuoja gerą mokinių savijautą ir puikų klimatą. Pažymėta, kad dalis privačių mokyklų vengia unifikuotų testų ir klausimynų, visiškai nenori žinoti, ką mano vaikai ir tėvai.

Rajone trūksta jaunų mokytojų

Žurnalas „Reitingai“ paskelbė ir 2020 m. Lietuvos savivaldybių reitingus pagal švietimo parametrus: Širvintų rajono savivaldybė yra 38-toje reitingų vietoje (pernai buvo 8, užpernai – 21 vietoje).

Nustebino į reitingų skaičiuoklę įtrauktas mokytojų amžius. Labai svarbu, kiek mokyklose dirba 30-49 metų amžiaus mokytojų. Širvintų rajono savivaldybės mokyklose tokių mokytojų – tik 34,3 proc. Mažiau nei Širvintų rajono mokyklose jaunų mokytojų dirba tik 7 Savivaldybėse: Panevėžio, Druskininkų, Elektrėnų, Skuodo, Zarasų, Rokiškio ir Varėnos. Daugiausia jaunesnio amžiaus mokytojų dirba Neringos (71,4 proc.), Vilniaus rajono (55,1 proc.) ir Švenčionių rajono (52,1 proc.) savivaldybėse.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 29 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.93 (14 įvert.)

2 Atsakymai į “Žurnalas „Reitingai“ paskelbė mokyklų reitingus”

  1. Anonimas parašė:

    už atžalyną

  2. vidita parašė:

    Labai laukiame reorganizacijos, kad pagaliau būtų išspręstos senstelėjusios problemos.

Comments are closed.

scroll to top
+