Žodis „suicide“ reiškia…

Į filmo pristatymą atvyko: ) kompanijos „Arts Libera International“ vadovas Gintaras Kamsiukas, JAV pasiuntinybės Lietuvoje ryšių su visuomene skyriaus darbuotoja Miglė Grigienė, JAV ambasados kultūros atašė ponia Caitlin Nettleton (Keitlyn Netelton) ir Jaunimo linijos savanorė Darja Lyzenko.

iepos 22 dieną Širvintų Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko kino seansas, kurio metu žiūrovai išvydo amerikiečių režisierės Lisos Klein dokumentinę juostą „Žodis iš S raidės“. Tai filmas, kuris pasakoja apie bandžiusių nusižudyti žmonių likimus. Prieš filmo demonstraciją į keletą „Širvintų krašto“ klausimų sutiko atsakyti JAV ambasados kultūros atašė ponia Caitlin Nettleton (Keitlyn Netelton). Pokalbyje taip pat dalyvavo JAV pasiuntinybės Lietuvoje ryšių su visuomene skyriaus darbuotoja Miglė Grigienė ir Jaunimo linijos savanorė Darja Lyzenko.

  • Kodėl šis filmas vadinasi „Žodis iš S raidės“? Ką tai reiškia?
  • Dėl to, kad angliškas žodis „suicide“ reiškia „savižudybė“. Kadangi toks reiškinys visuomenėje yra lyg ir tabu, apie jį vengiama kalbėti, todėl, ir palikta tik pirmoji žodžio„suicide“ raidė. Mes džiaugiamės turėdami galimybę pasidalinti istorijomis tų žmonių, kurie patiria sunkius gyvenimo išbandymus. Šis filmas kartu sujungia mus visus, nes ir Lietuvoje, ir JAV ši tema labai aktuali.
  • Kodėl būtent Širvintose pasirinkta tokia filmo tema?
  • Toks buvo organizuojančios prodiuserinės kompanijos „Arts Libera International“ ir pačių širvintiškių pasirinkimas. Bet kokiu atveju ši filmo tema yra labai aktuali. Ypatingai aktuali Lietuvai, nes statistiniai savižudybių skaičiai tikrai nėra geri, todėl nusprendėme, kad būtų puiki proga ne tik parodyti šį filmą, tačiau ir apie jį pasikalbėti po filmo vyksiančioje diskusijoje.
  • Šis filmas bus rodomas tik Širvintose, ar ir kituose Lietuvos miestuose?
  • Filmą rodome visoje Lietuvoje. Ir ne tik šį filmą. JAV kino diplomatijos programos „American Film Showcase“ metu žiūrovai Lietuvoje išvys net dešimt filmų aktualiomis visuomenei temomis. Tas temas parenka organizatoriai. Pavyzdžiui, jau rytoj Ignalinos rajone esančiame Paliesiaus dvare bus pristatytas filmas „Džiazo ambasadoriai“ apie džiazo istoriją, pasakojama apie šios muzikos populiarintojus. Labai džiaugiamės, kad galime atvažiuoti į įvairias Lietuvos vietas ir kalbėtis pačiomis įvairiausiomis temomis.
Beveik visos sėdimos vietos Viešosios bibliotekos konferencijų salėje buvo užimtos.

Pokalbio pabaigoje ponia Caitlin Nettleton puikiai prakalbo, tiesa su šiek tiek juntamu akcentu, lietuviškai: „Esame labai dėkingi, kad šiandien svečiuojamės čia, Širvintose. O lietuvių kalbą pradėjau mokytis Vašingtone, mūsų užsienio tarnybos institute. Dabar man, būnant kultūros ataše Lietuvoje, yra labai gera proga tobulinti lietuvių kalbos įgūdžius.“

Kartu su kultūros atašė ponia Caitlin Nettleton atvyko ir Jaunimo linijos savanorė Darja Lyzenko. Tam, kad padėtų įtraukti žiūrovus į po filmo vyksiančią diskusiją, nes būtent emocinės paramos savanoriai teikia emocinę paramą telefonu, internetu ir laiškais. Juk nuoširdus pokalbis ar laiškas gali tapti lūžio tašku ir paskatinti sunkioje situacijoje rinktis gyvenimą. Svarbiausia – nuoširdus noras padėti, mokėjimas įsijausti ir išklausyti.

Prieš dokumentinio filmo pradžią žiūrovus ir svečius pasveikino merė Živilė Pinskuvienė. Pirmiausia merė padėkojo mūsų kraštiečiui (kilusiam iš Kielių kaimo) kompanijos „Arts Libera International“ vadovui Gintarui Kamsiukui už praėjusių metų dovaną-staigmeną miestui – puikų koncertą. „Šiais metais gerbiamas Gintaras mums pasiūlė dar vieną dovaną miesto gimtadienio proga. Pasiūlė pasižiūrėti filmą tema, apie kurią reikia kalbėti, apie kurią negalima tylėti. Norint padėti žmogui kartais reikia visai nedaug, galbūt pakanka kartu pabūti ir išklausyti.“

Merė Živilė Pinskuvienė svečiams įteikė atminimo dovanėles. Vėliau aktuali filmo tema buvo pratęsta prie kavos puodelio. Juk kiekvieno žmogaus gyvenime būna ir sunkių akimirkų…

Remigijus Bonikatas
Savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+