Susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla

Širvintų viešojoje bibliotekoje lankėsi rašytojas Tomas Dirgėla. Tai vienas populiariausių lietuvių vaikų rašytojų, kurio knygos leidžiamos pakartotinai ir verčiamos į užsienio kalbas, o vaikai tiesiog eina iš proto dėl jo detektyvinės serijos „Domas ir Tomas“.

– Daugiausia renkuosi Tomo Dirgėlos knygas. Iš tikrųjų per susitikimus su vaikais manęs vis paklausia, ar aš pats skaitau knygas. Aš atsakau, kad knygų skaitymas rašytojui yra tarsi treniruotė, kaip krepšininkams treniruotė prieš rungtynes. Nori nenori, bet, matyt, visi rašytojai turi skaityti knygas, treniruoti fantaziją, žodyną, stilių, žiūrėti, kaip atrodo vaikų mėgstama ir nemėgstama knyga, – sako rašytojas.

Savo skaitytojams Tomas Dirgėla dovanoja jau septynioliktą knygą ir kviečia įžengti į rūką, kuriame dedasi neįtikėtinai šiurpūs dalykai. Tai knyga vaikams „Užkeiktoji pono Kuko knyga“.

Pandemijos laikotarpiu, kai viską sukaustė karantinas, atsirado galimybė ir poreikis pasitelkti šiuolaikines technologijas ir dalį veiklų perkelti į nuotolines erdves.

Ir šie susitikimai vyko virtualioje erdvėje. Dalyvavo Širvintų pradinės mokyklos 4A ir 3C klasės bei Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos 4 klasės mokiniai.

Rašytojas Tomas Dirgėla pokalbio metu atsakė į daugelį klausimų, kuriuos uždavė vyresnioji bibliotekininkė Aistė Palinauskienė. Šio pokalbio ieškokite bibliotekos interneto svetainėje.

Susitikimai vyko Igno Šeiniaus viešajai bibliotekai vykdant projektą „Interaktyvi pažintis su knygos kūrėjais“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

Dalia Taparauskienė
Širvintų viešosios Igno Šeiniaus bibliotekos projektų vadovė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.67 (3 įvert.)
scroll to top
+