Nors šiais metais šalies savivaldybėms buvo išdalinti net 42 nauji geltonieji mokykliniai autobusiukai, Širvintos į „laimingųjų“ sąrašą nepapuolė. Kaip ir praėjusiais metais rajone važinės trylika geltonųjų ir du mokykliniai autobusai. Praėjusių metų duomenimis, rajone buvo vežiojami daugiau nei devyni šimtai mokinių.
Tarybos posėdyje patvirtinta nauja mokyklinių autobusiukų naudojimo tvarka. Didžiausia naujiena joje – anksčiau buvę žodiniai susitarimai tarp mokyklų direktorių dėl sujungiamų reisų dabar turės būti patvirtinti raštiškai. Be to, naujoji tvarka įpareigoja direktorius sujungti kuo daugiau reisų ir taip taupyti pinigus.
Komitetų posėdžio metu opozicijos atstovas Alfonsas Maršalka iškėlė klausimą ir dėl atsakomybės už geltonųjų autobusiukų eksploataciją. Tvarkos apraše rašoma, kad už tai atsakingi yra mokyklų direktoriai.
„Ar teisinga, kad už tokį svarbų dalyką kaip autobusiukų eksploatacija yra atsakingas tik direktorius, kuris gali ir neturėti visų reikiamų techninių žinių? Be to, juk jis nevairuoja šio transporto. Kol neįvyko jokia nelaimė, tai nepastebės nieko, tačiau autobusiukai jau nenauji… Šiuo atveju juk svarbiausias vaikų saugumas,“- teigė A. Maršalka.
Posėdyje dalyvavęs Bagaslaviškio mokyklos direktorius Pranas Kamienas taip pat patvirtino, kad tai nėra visiškai teisinga – tik tada, kai vairuotojas pasako apie kokias nors transporto problemas, direktorius gali atšaukti reisus ir autobusiuką nukreipti tiesiai į servisą, kitais atvejais – jis gali ir nieko nežinoti.
„Svarbiausia – puikūs santykiai su vairuotojais. Reikia kalbėti ir bendradarbiauti,“ – įsitikinęs direktorius.
Pasak Švietimo ir sporto skyriaus specialistės Giedrės Vaičiūnienės, dabar rajone galiojanti tvarka yra pats optimaliausias variantas. „Jei visi geltonieji autobusiukai būtų sujungti ir perleisti kokiai nors administruojančiai įmonei, tuomet mokyklos iš karto netektų tam tikro savarankiškumo dėl grafikų, būtų priklausomi nuo tikslaus maršruto. Taip pat tikėtina, kad augtų ir pavėžėjimo kainos,“ – paklausta apie alternatyvas, sakė specialistė.
Apskritai, mokyklos direktoriaus pagrindinė pareiga – laiku pastebėti, kada reikia pristatyti autobusiuką į servisą apžiūrai (techninė apžiūra atliekama du kartus per metus) bei kaip sukurti naudingiausius maršrutus.
Specialistės teigimu, šiandien rajone dėl geltonųjų autobusiukų jokios problemos nėra: jų užtenka, o techninė būklė patenkinama. Vis dėlto kai kurie autobusiukai naudojami jau nuo 2000 metų, tad yra jau „pagyvenę“. Jų techninei priežiūrai taip pat išleidžiama gerokai daugiau pinigų nei naujų.
Norisi tikėti, kad rajone ir šiais metais pavyks išvengti skaudžių nelaimių pavėžėjant moksleivius. Antraip tektų ieškoti išeities iš susidariusios padėties, kai kaltas liktų tas, kuris tiesiogiai nedirba su technika.
Aura Jankūnaitė
Vaikai paimami ir iš kaimų. Todėl važinėjama žvyrkeliais. Kodėl žvyrkeliai greideriuojami atbulom ir tik vieną kartą (bent jau Kernavės sen.)
Pats parasai komentara ir pats sau pritari. Apgailetina 🙂 🙂
Anonimiskai smeizta rasydams ir is uz nugaros turi galimibe pabuciuoti subin……..te.
Na komentatorius teisus turetum sarmatos kitus mokyt
…… nu va ir geras …..
Jau geriau patiletum jau buvai vadovu pats prisimink kaip tvarkeis . Mes tai gerai prisimenam