Rajono mokyklose šiais mokslo metais pirmokų bus daugiau, o mokiniai uniformas tikrai gaus

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Rasa Kralikevičienė: „Džiugu, kad šiais metais mokyklose mokysis daugiau ne tik pirmokų, bet ir abiturientų.“ Nuotr. iš archyvo

Šiandien Rugsėjo 1-osios skambutis sukvies mokinius ir mokytojus į klases. Vėl prasidės kasmetis nelengvas, bet mielas darbymetis. Antrus metus iš eilės mokslo metų pradžia bus kitokia. Dėl koronaviruso pandemijos Rugsėjo 1-osios šventė ir visas ugdymo procesas vėl bus koreguojami. Laikantis saugumo reikalavimų, 2021–2022 mokslo metus Širvintų rajone pasitiks 1420 mokinių, 544 darželinukai ir priešmokyklinukai, 135 mokytojai bei 55 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai.

Apie pasirengimą rugsėjui, iškylančias problemas, mokytojų amžių, mokinių uniformas pasikalbėti sutiko Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Rasa Kralikevičienė.

-Įvairūs šaltiniai skelbia, jog sostinės mokyklose laukiama pirmokų daugiau nei pernai. Kokia padėtis Širvintų rajono mokyklose? Kiek pirmokų pravers rajono mokyklų duris? Kiek ir kokiose mokyklose jų bus?

-Rugsėjo 1-ąją į mūsų mokyklas džiugiai įžengs 114 pirmokų: 21 pirmokėlis ateis į Musninkų Alfonso Petrulio gimnaziją, 7 – į Gelvonų gimnaziją, 86 pirmokai mokslo kelią pradės Širvintų pradinėje mokykloje. Labai džiaugiamės, kad šiais mokslo metais į mokyklas ateina daugiau pirmokų, o ir į kitas klases mokinių vis atvyksta.

-Kiek moksleivių ir darželinukų iš viso šiais mokslo metais susirinks į mokyklas? Jeigu galite, palyginkite bent paskutinių 3-4 metų pokytį (gal yra mokyklų, kur mokinių skaičius didėja?).

-2021-2022 mokslo metus Širvintų rajone pasitiks 417 ikimokyklinukų, 127 priešmokyklinukai, 109 ketvirtokai, 137 aštuntokai, 115 dvyliktokų. 2019 metų rugsėjį mokyklas lankyti pradėjo 133 pirmokai, 2020 metų rugsėjį – 100, šiemet – 114 pirmokų. 2019 metais turėjome 110 abiturientų, 2020 metais – 102, šiemet jų bus 115. Atitinkamai svyruoja ir mokinių skaičius kitose klasėse. Džiugu, kad šiais metais mokyklose mokysis daugiau ne tik pirmokų, bet ir abiturientų. Gelvonų gimnazijoje mokysis 49 suaugusieji (9–12 klasėse). Šie mokiniai į bendrą mokinių skaičių neįeina.

-Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, atsižvelgdama į koronaviruso pandemiją, mokykloms pateikė daugybę rekomendacijų. Praėjusiais metais Rugsėjo 1-osios renginiai buvo organizuoti atskiromis klasėmis ar grupėmis skirtingu metu. Kaip šiuos mokslo metus pradės Širvintų miesto ir rajono mokyklos?

-Mokyklose turės būti užtikrinamos būtiniausios saugumo priemonės: socialinė distancija, klasių nesimaišymas, patalpų vėdinimas. Šių reikalavimų bus laikomasi tiek šventės metu, tiek per pamokas ir pertraukas.

-Tėvai nuogąstauja, jog užsakymus siūti mokyklines uniformas priėmusi firma nenoriai kontaktuoja su užsakovais (tėvais). Ar miesto mokyklų mokiniai iki Rugsėjo 1-osios šventės gaus užsakytas uniformas. Gal galėtumėte pakomentuoti susidariusią situaciją?

-Mokiniai uniformas tikrai gaus. Užsakymą priėmusi UAB „Lidata“ bendrauja su užsakovais, tik problema ta, kad ši firma užsiima užsakymų vykdymu ir tiesiog neturi laiko bendrauti su kiekvienu asmeniškai. Visa informacija perduota mokykloms. Jeigu tėveliai skambintų į mokyklą, tikrai sužinotų visą informaciją.

-Kaip mokyklose vyks ugdymo procesas nuo rugsėjo 2-osios?

-Bus atsisakyta kabinetinės sistemos ir pereita prie mokymo klasėse, kad mokiniai išvengtų kontaktų su kitais skirtingo amžiaus mokykloje besimokančiais vaikais. Kiekvienai klasei bus paskirta konkreti patalpa, kurioje vyks visos pamokos, išskyrus gamtamokslinius ir technologinius dalykus.

Mokinių skaičiaus mažėjimas verčia daryti pokyčius mokyklose. Teko peržiūrėti mokyklų tinklo pertvarkos planą. Vis dar buvo tikimasi, kad pradinės klasės išliks „Atžalyno“ progimnazijos Zibalų skyriuje ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Bartkuškio skyriuje. Ar šiuose skyriuose dar išgirsime pradinukų klegesį?

-Rugpjūčio 24 dieną vykusiame Švietimo forume, skirtame 2021-2022 mokslo metų aktualijoms ir perspektyvoms, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai pabrėžė, kad pagrindinis savivaldybių uždavinys – siekti, kad mokiniai nesimokytų jungtinėse klasėse. Kaip pavyzdys buvo minimas Širvintų rajonas, kuriame nuo 2017 metų įvyko didžiausias pokytis mažinant jungtinėse klasėse besimokančių mokinių skaičių. Jūsų minimuose skyriuose lieka ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikučiai. Pradinių klasių mokinių tėveliai pasirinko galimybę ugdyti vaikus ne jungtinėse klasėse.

Nuo rugsėjo 1-osios jau antrus metus vaikus galima mokyti namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Ar rajone atsirado tėvelių, norinčių savo atžalas ugdyti šeimose?

-Ne, tokių tėvelių neatsirado – mūsų rajono visi mokiniai eis į mokyklas.

Karantino metu mokytojams teko patirti didelį psichologinį ir fizinį krūvį, dėl to respublikinėje žiniasklaidoje nuskambėjo žinia, jog nemaža dalis šalies pedagogų nutarė palikti mokyklas. Kiek ir kokiose Širvintų miesto ir rajono mokyklose pedagogų išėjo iš darbo?

-Iš Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos išėjo 2 mokytojai – matematikos ir fizikos, kuris fiziką dėstė ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje.

Daugiausia vyresnio amžiaus mokytojų yra Italijoje, Vokietijoje, Estijoje, Norvegijoje, Austrijoje, Švedijoje, Islandijoje. Daugiausia jaunų – Indonezijoje, Brazilijoje, Korėjoje, Portugalijoje, Lenkijoje. Pagal vyresnių nei 50 metų mokytojų skaičių Lietuva yra Švedijos, Slovakijos lygyje, kitaip sakant, vyresnio amžiaus mokytojų turime tikrai nemažai. Kokia yra Širvintų rajono situacija? Koks rajono mokytojų amžiaus vidurkis? Kokios mokyklos kolektyvas yra pats jauniausias, kurios – pats vyriausias?

-Vis dar esame Švedijos ir Slovakijos lygyje – Širvintų rajono švietimo įstaigose mokytojų amžiaus vidurkis yra 52–53 metai. Visų rajono mokyklų mokytojų amžiaus vidurkis panašus (nuo 51 iki 54 metų). Jauniausias kolektyvas – Širvintų meno mokyklos (mokytojų amžiaus vidurkis 45 metai).

-Artėjant naujiems mokslo metams, ko gero, nemaža dalis moksleivių bei jų tėvų spėlioja, ar visus juos pavyks užbaigti mokyklose, o ne iš namų? Tai patikina ir socialiniuose tinkluose sklindantys įrašai, kad greitu laiku vėl teks mokytis nuotoliniu būdu. Ką apie tai sako Švietimo, mokslo ir sporto ministerija? Patvirtinkite arba paneikite, kad tai iš piršto laužtos kalbos?

-Mokslo metai prasideda mokyklose. Mūsų visų siekiamybė, kad mokiniai jose mokytųsi visus metus. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kalba apie kontaktinio ugdymo svarbą ir tikisi, kad mokiniai kontaktiniu būdu mokysis ir toliau.

Ko palinkėtumėte rajono mokytojams ir mokiniams artėjančios Rugsėjo 1-osios proga?

-Linkiu, kad visi mokslo metai būtų sklandūs, kad visi būtume sveiki ir galėtume nuosekliai mokytis, siekti kiekvienas savo ir bendrų tikslų, kad ir mokytojams, ir mokiniams, ir jų tėveliams būtų ramu dėl rytojaus.

Dėkoju už pokalbį.
Kalbėjosi Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (5 įvert.)

4 Atsakymai į “Rajono mokyklose šiais mokslo metais pirmokų bus daugiau, o mokiniai uniformas tikrai gaus”

 1. Anonimas parašė:

  kaip su nuotoliniu? ar bus?

 2. OkSaNa parašė:

  Nauja pareigybė Lietuvoje – galimybių paso kontrolierius.

 3. mama parašė:

  Atzalyno mokykla atrodo nuostabiai!

 4. ? parašė:

  O kaip su tuo mokyklų teismu baigėsi? Turbūt bus pasaka be galo? 🙁

Comments are closed.

scroll to top