Poezijos paukštė sklandė Anciūnuose ir Širvintose

Vienas didžiausių šalies kultūros renginių „Poezijos pavasaris“, vykstantis nuo 1965 metų, antrąkart dėl koronaviruso pandemijos nukeltas į vasarą.

Šįkart poezijos paukštė pirmą kartą sklandė Anciūnuose, o Širvintose poezijos skaitymai vyksta nuo 1994-ųjų. Pasiklausyti poezijos ir muzikos improvizacijų liepos 10-ąją Anciūnų bibliotekos ir kultūros filialo kieme bei Širvintų kultūros centro ir Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos kiemelyje susirinko gražus būrelis žiūrovų.

Poezijos ir muzikos šventėje dalyvavo poetė Nijolė Daujotytė-Kuolienė, poetas, dramaturgas, lietuvių poezijos vertėjas į rusų kalbą Georgijus Jefremovas, poetas, literatūrologas, kritikas Vainius Bakas, teatro ir kino aktoriai Balys Ivanauskas ir Artūras Dubaka. Svečiai bibliotekos vadovei Vaivai Daugėlienei įteikė „Poezijos pavasario 2021“ almanachą.

Anciūnų bibliotekos kieme per penkias dešimtis žiūrovų, susėdusių žaliuojančių medžių ūksmėje, susidomėję klausėsi vertėjo Georgijaus Jefremovo į rusų kalbą išverstų Henriko Radausko eilių. Gausių aplodismentų sulaukė poetės Nijolės Daujotytės eilės, ypač sujaudino posmai apie bendraklasį Česlovą, patyrusį Afganistano siaubą. „Po atviru dangum prie atviro žmogaus su atviru žmogumi“, – ekspromtu gimusia eilute pasveikino žiūrovus iš Ukmergės kilęs jaunas poetas Vainius Bakas.

Ypač džiugiai nuteikė aktoriai iš Vilniaus Teatro P Balys Ivanauskas ir Artūras Dubaka. Jie parengė poezijos skaitymų programą, skaitė šiuolaikinių lietuvių kūrėjų ir P. Širvio eilėraščių posmus, atliko savo sukurtas dainas ir improvizacijas.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 16 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (5 įvert.)
scroll to top