Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai keliavo po Bartkuškio kraštą

Džiaugdamiesi gražuole vasara, karštą besibaigiančio birželio dienos rytą Širvintų meno mokyklos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojai išsiruošė į išvyką po Bartkuškio kraštą.

Ne vienas buvo girdėjęs apie atvirą žemyninę Bartkuškio kopą, esančią Bartkuškio miške. Link kopos vedė neaukštų, liaunų berželių ir žemaūgių pušaičių, samanų ir viržių, minkšto balto smėlio kelias. Senjorai buvo nustebinti ir sužavėti minkšto geltono smėlio kopa miško viduryje. Įspūdis toks, jog, rodos, perėjus kopą pamatysi jūrą, tik nėra jūros ošimo, o kur ne kur tyloje girdisi paukščių čiulbesys. Apie šį unikalų reiškinį, jo kilmę papasakojo TAU klausytoja Levutė Vitienė.

Pabuvę gamtoje, „pasikrovę“ teigiamų emocijų keliautojai vyko prie Bartkuškio dvaro, kur jų laukė istorijos mokytoja Regina Čepienė. Mokytoja įdomiai papasakojo apie Bartkuškio kraštą, supažindino su dvaro valdymo istorija.

Pasisėmę istorinių žinių TAU klausytojai keliavo į trečiąjį, paskutinį kelionės punktą – kaimo turizmo sodybą „Oreivių užuovėja“ prie Žebokštos ežero. Čia senjorus pasitiko sodybos įkūrėjas Arvydas Dirmeikis, kuris mielai ir įdomiai pravedė ekskursiją po sodybą.

Joalita Mackonienė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 16 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top