Odeta Bagdžiūnė: „Kasdien mums reikia tylos“

Šio straipsnio autoriui Romui Zibalui buvo malonu pasveikinti savo buvusią mokinę Odetą, išleidusią jau antrąją knygą.

Gegužės 11 d. Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos kiemelyje įvyko jaunos kūrėjos, mokytojos lituanistės, žurnalistės Odetos Bagdžiūnės naujausios knygos „OK tyloje“ sutiktuvės.

Jaukią atmosferą kūrė Norvilė Iljeitytė ir Arvydas Golcas, į šventinę programą gražiai įlieję dainų. Odetos Bagdžiūnės kūrybinį kelią pristatė vyresnioji bibliotekininkė Aistė Palinauskienė, pažymėjusi, jog tai jau antroji autorės knyga. Pirmoji – „Nepamiršti lašai“ – buvo išleista prieš 13 metų.

Naujoji knyga „OK tyloje“ – tai romanas apie trijų kartų moteris. „Esu glaudžiai susijusi su tomis moterimis ir asmeniškai įsijaučiau į kiekvienos gyvenimo istoriją, kurią perteikiau pirmuoju asmeniu, kad ir skaitytojas galėtų artimiau susipažinti su jomis bei geriau pajausti tas išgyvenamas emocijas, – viename interviu yra prasitarusi Odeta Bagdžiūnė. – Kiekvieno rašytojo kūrinyje galima atpažinti jį patį, nes kūryba gimsta iš jo gyvenimo filosofijos ir požiūrio į pasaulį.“

Knygoje laikas, tema, forma siejasi su autorės kūrybine ir gyvenimiška patirtimi. Knygos pavadinimas daug ką pasako apie kūrėjos dvasinę būseną bei kūrybos motyvus.

Kodėl „OK tyloje“? Autorė paaiškino dvejopai: pirma, gera tyloje, antra, tai autorės inicialai (OK – Odeta Kuročkina tyloje).

Knygos pristatymo akimirka.

„OK tyloje“ autorė pasidalijo mintimis, kad nemaža dalis knygos buvo suguldyta mokyklos laikų dienoraščiuose, kita dalis gimė emigracijoje Olandijoje, kai sielą užplūdo melancholija, kai teko leisti mintims susigulėti. „Per išgyvenimus ateina tikroji laimė, turėjau tikslą patekti nors į vieno skaitytojo širdį“, – susirinkusiems kūrybos gerbėjams kalbėjo Odeta Bagdžiūnė.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 13 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (6 įvert.)
scroll to top