Kūrybinė edukacija su dailininke, knygų iliustratore, rašytoja Sigute Ach

Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje viešėjo Sigutė Ach – dailininkė, knygų iliustratorė, rašytoja.

Sigita Abramavičienė – Sigutė Ach apie save sako taip: „Sigutė Ach – taip pasirašau po savo paveikslais, freskomis, tekstais, iliustracijomis nuo 1998 m. Tais metais labai dažnai nejučia aikteldavau: „Ach…“

Nedidelis žodelis įsiterpdavo į mano kalbą gerokai dažniau, nei įprasta ir draugai ėmė mane pravardžiuoti. „Kaip gyveni, Sigute… Ach?“ Buvo juokinga, tad ėmiau taip ir pasirašinėti, net neįtardama, kad žengiu lemtingą žingsnį. 2001 m. mano draugo Arvydo Vereckio įkurta leidykla, mano pačios pavadinta „Nieko rimto“ (o argi rimta yra piešti, o juo labiau leisti sparnuotas karvytes ir svajojančius zuikius?), išgarsino mano vardą visoje Lietuvoje ir net plačiau“.

Sigutė Ach Širvintų Igno Šeiniaus bibliotekoje lankėsi jau kelis kartus. Šį kartą ji vedė kūrybinę-edukacinę popietę Širvintų pradinės mokyklos 3c klasės mokiniams, kuriuos moko mokytoja Dalia Vinslauskienė. Šios popietės tikslas: sukurti žodžių tiltą, iš kurių vėliau gimsta knyga su iliustracijomis. Dailininkė sakė, kad svarbiausia išlaisvinti vaizduotę, kuri leidžia pažinti ir suprasti pasaulį kitaip, o tai įmanoma liejant paveikslus akvarele. Vaikai su malonumu liejo akvareles, vėliau rašė ant jų žodžių tiltus, kuriuos vėliau Sigutė Ach pakomentavo.

Ši kūrybinė edukacija buvo organizuota vykdant Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos projektą „Kūrybinės patyriminės dirbtuvės su vaikų knygų kūrėjais“ vaikams Širvintų rajono bibliotekose“, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Dalia Taparauskienė, projekto vadovė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 2 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top