Koks bus kitas spektaklis?

Tikybos ir etikos mokytojos Danutės Unčiurytės suburtos Gelvonų gimnazijos teatro trupės jaunieji aktoriai pristatė spektaklį „Barbora“, sukurtą pagal E. Malūko istorinį romaną „Karalienė Barbora“.

Spektaklio metu prisiminėme Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją, sekėme paskutinio Jogailaičių dinastijos karaliaus Žygimanto Augusto (Kristupas Mikučionis, IIg kl.) ir gražiausios XVI amžiaus Europos moters lietuvės Barboros Radvilaitės (Gintarė Saliamonaitė, IIg kl.) meilės istoriją, stebėjome karalienės Bonos Sforcos (Džordana Amulytė, IIg kl.) intrigas. Malonu buvo matyti, kaip jaunieji artistai bando perteikti to meto dvasią, vaidmens įtaigą ir jausmą.

Šį mokinių spektaklį pamatė ne tik Gelvonų miestelio bendruomenė. Birželio 4 dieną spektaklis buvo pristatytas Seinų (Lenkija) lietuvių „Žiburio“ mokyklos mokiniams ir parodytas Lietuvių namų kultūros centro salėje.

Mokiniai džiaugėsi šia išvyka, įgyta nauja teatrine patirtimi, pamatė, ką reiškia vaidinti kitoje scenoje, jautė didelę atsakomybę ne tik už save, bet ir už visą gimnazijos bendruomenę. Po spektaklio mokiniai pasivaikščiojo po Seinus, aplankė Seinų Švč. Mergelės Marijos baziliką, nuvyko į Vygrių vienuolyną, pamatė, kaip gyveno vienuoliai kamalduliai, apžiūrėjo apartamentus, kuriuose buvo apsistojęs popiežius Jonas Paulius II.

Gelvonų gimnazijos informacija

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 21 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top