„Upė“ trankia gegužine visiems priminė apie Dainų šventės šimtmetį

Vyriausieji Širvintų gyventojai vis dar mena savo jaunystės laikais pievose vykusias gegužines. Tad šiais metais, minint Lietuvos jubiliejinį dainų šventės 100-metį, buvo nutarta vėl surengti teatralizuotą gegužinę, sutelkti ir apjungti žmones bendrai dainai, šokiui ir lietuviškų tradicijų puoselėjimui.

Šventėje veiklos galėjo rasti kiekvienas, nuo mažiausio iki vyriausio. Sporto mėgėjai drauge su Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos nariais dalyvavo kamuolio metimo ir smiginio rungtyse.

Svečiai galėjo „pakeliauti“ protėvių amatų takais: buvo eksponuojami Širvintų kaimo gyventojos Janinos Rutkauskienės ir Reginos Marcinkevičienės kryželiu siuvinėti paveikslai, organizuotos sodų rišėjos Valerijos Danienės šiaudinių sodų ir Širvintų vaikų dienos centro tautinių juostų parodos. Kartu su vaikų dienos centro audėjėlėmis ir jų vadove Elena Petkūniene norintys galėjo pasimokyti juostų audimo amato. Širvintų kaimo gyventojas Valdas Radzevičius visiems susirinkusiems pristatė kūrybą: skaitė savo kūrybos eiles ir, pritardamas gitara, atliko autorines dainas.

Patys mažiausi taip pat galėjo mėgautis gražia švente ir patys dalyvauti. Buvo organizuotos meninės edukacijos: „Piešiu dainą Lietuvai“ (edukacijų autorė MB „Kūryba be ribų“) bei edukacinės dirbtuvės „Lietuvybė mene ir muzikoje“ (autorė menininkė Agnė Andruška).

Abejingų nepaliko Belgų aviganių (Malinua) veislyno „Degančios akys“ (veisėjai Diana ir Saulius Kazakai) augintinių Braunio ir Odri pasirodymas. Smagią ir netikėtą atrakciją padovanojo Aurimas Vilčinskas, visus norinčius pavėžinęs 1962 metais pagamintu „Massey Ferguson 35“ traktoriuku.

Šventėje netrūko geros nuotaikos, džiugių susitikimų, apsikabinimų ir, žinoma, gardaus maisto! Šventės svečius organizatoriai vaišino „Vasariškiausiu lietuvių patiekalu“ karūnuotais šaltibarščiais su šviežiomis keptomis bulvėmis ir gaivia bendruomenės narės Janinos Derbutienės pagaminta gira.

Širvintų kaimo bendruomenės „Upė“ pirmininkas Kęstutis Jasevičius

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 28 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top