KĄ NAUJO ŽIŪROVAMS SIŪLO TEATRAI?

https://pixabay.com/photos/ballerinas-dance-ballet-dancers-1376250/ 

Teatro meno gurmanams, nuolat alkstantiems naujų įspūdžių Melpomenės padangėje, verta nuosekliai domėtis informacija, kurią visuomenei pateikia šio žanro naujienomis besidominti internetinė svetainė: https://pickvibe.lt/lt/p/renginiai/spektakliai.

Koks Lietuvos teatrų festivalis jau porą dešimtmečių garantuoja pažintį su progresyviuoju šiuolaikiniu teatru?

Vilniuje vykstantis tarptautinis teatrų festivalis „Sirenos“ jau dvidešimtį metų sudaro sąlygas progresyviam šiuolaikiniam teatrui atsidurti Lietuvoje, tuo pačiu ir užsienio profesionaliems teatralams suteikia progą pamatyti mūsų šalies teatrinę panoramą.

Festivalyje dalyvauja spektakliai, kurie per esamą sezoną yra pastatyti Lietuvos scenose, nekreipiant dėmesio į kūrėjų tautybę bei pilietybę. Teatrinės šventės metu tarptautinė žiuri, įvertinusi matytus spektaklius, skiria tris apdovanojimus atrinktam spektakliui, asmeniui ar kūrybinei komandai.

Koks yra „Sirenų“ festivalyje dalyvaujančių kolektyvų prizinio skatinimo tikslas?

Skelbdama savo sprendimą dėl apdovanojimų, vertinimo komisija praneša, už kokius nuopelnus skiriami apdovanojimai. Ji taip pat pasidalija bendrais įspūdžiais, kuriuos patyrė stebėdami visus festivalio spektaklius.

Žiuri komisijos nuomonė yra labai svarbi, nes ji pristato vaizdą, kaip Lietuvos teatro pasiekimai atrodo tarptautinėje plotmėje. Ji padeda suvokti, kokie kūrėjai ir jų meniniai ieškojimai gali būti gerai įvertinti užsienio profesionalių kritikų ir žiūrovų auditorijos.

Ką intriguojančio žiūrovams siūlo Klaipėdos dramos teatras?

Vienu įdomiausių Klaipėdos dramos teatro pastatymų yra laikomas spektaklis „Fragmentas“. Spektaklio fabula pasirinktas A. Čechovo pjesės „Trys seserys“ trečiasis veiksmas, kuriame vaizduojamas naktį vykstantis gaisras. Šis spektaklis – tai įtraukiantis teatrinis žaidimas, kurio sumanytojas ir vykdytojas režisierius Dmitrijus Krymovas. Jo žodžiais, šis spektaklis apie dabartinį mūsų gyvenimą ir baisią aplinką, kurią mes esame pasmerkti ištverti ir tuo pačiu neprarasti žmogiškumo.

Pačiame spektaklyje gausu pačių įvairiausių techninių efektų – dūmų ir pirotechnikos, nes siekiama kuo tiksliau pavaizduoti liepsnojančio miesto siaubą. Scenoje kartu veikia ne tik teatro aktoriai, bet ir gausus būrys scenos darbininkų. Šie techniniai triukai tarsi perspėja, jog, norint išsaugoti žmogiškumą ir meilę savo artimui, yra būtinos ekstremalios aplinkos sąlygos, nes tik jos priverčia žmones prisiminti, jog jie yra gimę nebūti egoistais ir atsidūrus bėdoje padėti vienas kitam.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top