Igno Šeiniaus viešoji biblioteka tęsia virtualius susitikimus su dailininkais ir rašytojais

Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka vykdė virtualius susitikimus-kūrybines edukacijas su Sigute Ach.

Gruodžio 9-ąją vykusio susitikimo metu dailininkė, rašytoja pristatė savo kūrybą: pirmąją iliustruotą knygą, pirmąją parašytą knygą, parodė savo kūrybos vietą. Ji įsikūrusi virš leidyklos „Nieko rimto“, ir joje labai puikiai dailininkei sekasi kurti.

Vėliau dailininkė paėmė popierių, teptuką, vandenį, akvarelinius dažus ir parodė akvarelės liejimo techniką. Ant popieriaus išliejo, rodos, kelias įvairių spalvų dėmeles, o išdžiuvusios jos pavirto į paveikslėlius, kuriuos vaizduotė gali paversti į bet kokį objektą.

O paskui ji ta pačia technika išliejo zuikį, kuris smulkių štrichų ir spalvų pagalba tapo tokiu mielu ir žaismingu. Dailininkė papasakojo, jog ji mėgsta smulkius štrichus, ką ir matome jos kūryboje. Jos knygutės iliustruotos preciziškai, kiekvienas taškelis kažką reiškia. Dar ji parodė vaikams, kaip piešti akutes, kad jos taptų gyvomis.

Baigiamoje dalyje Sigutė Ach pakvietė vaikus visada būti kūrybiškais ir lavinti vaizduotę, nes vaizduotė gali kurti stebuklus, nukelti į tolimus pasaulius, matyti tai, kas dar tik svajonėse. O tam reikia skaityti knygas, kurios skatina matyti širdimi, todėl pakvietė vaikus skaityti ir kuo dažniau lankytis bibliotekose.

Šiame susitikime dalyvavo Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos pradinių klasių ir Širvintų pradinės mokyklos 3C klasės mokiniai.

Susitikimas-kūrybinė edukacija vyko vykdant projektą „Interaktyvi pažintis su knygos kūrėjais“. Šį projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

Dalia Taparauskienė
Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos projektų vadovė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 15 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)
scroll to top
+