Atsargiai – pirotechnika!

2019 metais neatsargiai elgdamiesi su pirotechninėmis priemonėmis susižalojo 60 asmenų, iš jų 15 – nepilnamečiai.

Atsižvelgiant į pavojingumo laipsnį, nustatytą įstatymuose, pirotechnikos priemones įsigyti draudžiama vaikams iki 14 metų, o kai kurias pirotechnikos priemones – nuo 16 ar 18 metų. Yra tokių pirotechnikos priemonių, kurias naudoti ir įsigyti gali tik profesionalūs pirotechnikai.

Lietuvos Respublikos civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymo (toliau – Įstatymas) 21 str. nustatyta, kad:

  • F1 kategorijos fejerverkus (fejerverkai, keliantys labai mažą pavojų, labai mažai triukšmo ir skirti naudoti aptvertose teritorijose, taip pat naudoti gyvenamosiose patalpose) gali įsigyti ir juos naudoti ne jaunesni kaip 14 metų asmenys.
  • F2 kategorijos fejerverkus (fejerverkai, keliantys mažą pavojų, mažai triukšmo ir skirti naudoti aptvertose teritorijose, esančiose lauke) gali įsigyti ir juos naudoti ne jaunesni kaip 16 metų asmenys.
  • F3 kategorijos fejerverkus (fejerverkai, keliantys vidutinį pavojų ir skirti naudoti didelėse atvirose teritorijos), T1 (priemonės, skirto naudoti scenoje ir keliančios mažą pavojų) ir P1 (priemonės, išskyrus fejerverkus ir teatrines pirotechnikos priemones, keliančios mažą pavojų) kategorijų civilines pirotechnikos priemones gali įsigyti ir jas naudoti ne jaunesni kaip 18 metų asmenys.

DĖMESIO! Įsigijus pirotechnikos gaminius ATIDŽIAI SKAITYKITE INSTRUKCIJĄ!

Atsakomybė už nusižengimus, susijusius su civilinės pirotechnikos priemonėmis, nustatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse (toliau – ANK):

  • už civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo tvarkos pažeidimą gresia bauda nuo 14 iki 60 eurų (ANK 483 str.);
  • už naudojimą nenustatytu laiku ar pernelyg triukšmingus fejerverkus ? nuo 20 iki 80 eurų (ANK 488 str.), o pakartotinai nusižengus – baudą nuo 80 iki 300 eurų;
  • už saugaus elgesio su fejerverkais taisyklių nesilaikymą ? nuo 20 iki 70 eurų (ANK 525 str.), o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 600 eurų;
  • už administracinius nusižengimus asmenys atsako nuo 16 metų, o atsakomybė už vaikų iki 16 metų padarytus nusižengimus gali kilti ir tėvams (ANK 73 str.). Už šį pažeidimą gresia bauda nuo 10 iki 100 eurų.

Primename, kad pirotechnikos priemones naudoti draudžiama arčiau kaip 30 metrų atstumu šalia mokyklų, vaikų darželių, gydymo ir reabilitacijos įstaigų, šarvojimo patalpų draudžiama jas įsinešti į patalpas.

Draudžiama naudoti pirotechnikos priemones jeigu tai trikdo viešąją rimtį nuo 22.00 val. iki 8.00 val. (išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinius renginius, kuriuos rengti savivaldybės vykdomoji institucija yra išdavusi leidimą), kitu teisės aktuose nustatytu ar savivaldybės tarybos nustatytu laiku.

Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnai įspėja gyventojus, saugokite save ir kitus, atsakingai elkitės su civilinės pirotechnikos priemonėmis!!! Apie pastebėtus teisės pažeidimus policija prašo pranešti skubios pagalbos tarnybų telefonu 112

Linkime saugių švenčių!

Širvintų RPK inf.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 15 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+