Barskūnų mokyklai pusė milijono, kitiems… tik apgailestavimai dėl lėšų stokos

Opozicijos atstovo Remigijaus Bonikato nuomone, neteisinga vienai mokyklai skirti milžinišką sumą, o kitoms - nieko.

Opozicijos atstovo Remigijaus Bonikato nuomone, neteisinga vienai mokyklai skirti milžinišką sumą, o kitoms - nieko.

Praėjusiame tarybos posėdyje buvo pristatytos Širvintų rajono mokymo įstaigų ataskaitos. Jas pristatę mokyklų bei vaikų darželių direktoriai pasakojo apie pasiekimus ir problemas, kurias tikisi išspręsti.

Kai kurios problemos bendros visoms mokymo įstaigoms: mokinių rūkymas, praleistos pamokos, įstaigos turto bei ūkio priežiūra ir pan. Daugelis įstaigų vadovų paminėjo, jog labai reiktų ir didesnio finansavimo, kurį investuotų į remontą. Tačiau rajono vadovai tik lingavo galvomis, nepamiršdami pasakyti, kaip gaila, jog nėra iš ko skirti daugiau pinigų švietimui.

Vis dėlto papildomų lėšų vienai mokyklai bus skirta. Ir visai nekukli suma – bene pusė milijono litų. Lėšos bus skirtos Barskūnų pagrindinei mokyklai. Pasak direktorės Irinos Semaško, šiuo metu pagrindinis mokyklos prioritetas yra valgyklos statyba.

Neseniai mokykloje vyko planinis Širvintų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimas, kurio metu nustatyta daug su maitinimu susijusių pažeidimų. Šiuo metu Barskūnų mokykloje maitinimas yra sustabdytas, tačiau mokykla veikia ir toliau – dėl padarytų išlygų kol kas tenkinamasi sausuoju maistu.

Mokyklos direktorės I. Semaško teigimu, įsirengti valgyklos be Savivaldybės lėšų mokykla nepajėgs.

Kita vertus, Savivaldybė „atliekamo“ pusės milijono taip pat neturi. Teks skolintis. O už skolą, žinoma, reikės mokėti visiems rajono gyventojams.

Posėdžio metu tarybos narys, opozicijos atstovas Remigijus Bonikatas iškėlė mintį apie lygybės principus rajone: „Jaučiu nuoskaudą… Salėje yra bagaslaviškiečių, jie patvirtins, kokios sąlygos yra Bagaslaviškio mokykloje vesti kūno kultūros pamokas. Jei jau skolinamės pusę milijono, gal pasiskolinkime milijoną?“ – siūlė R. Bonikatas. Jo teigimu, neteisinga vienai mokyklai skirti milžiniškas sumas, o kitoms – nieko.

Posėdžio metu paminėtos Sporto mokyklos bei darželio „Saulutė“ problemos. Šios įstaigos jau ne vienerius metus laukia bent mažiausio finansavimo, tačiau kasmet juos pasiekia tas pats atsakymas: „Nėra pinigų“. Taigi, vaikų darželio „Saulutė“ darbuotojoms patalpose, matyt, ir toliau teks skyles kamšyti vata…

Daugelis tarybos narių laikėsi nuomonės, jog reiktų ieškoti būdų, kaip padėti ir kitoms įstaigoms: juk rajone yra mokyklų, kurioms būtinas bent jau minimalus remontas. Bet, matyt, pinigai bus skirti tik tada, kai įvyks kas nors tragiško – juk neretai mūsų rajone valdžia į problemas dėmesį atkreipia tik tada, kai padėtis tampa kritinės būklės.

Kitas klausimas – kodėl vieni pagalbos sulaukia greičiau ir didesnės, o kiti turi laukti metų metus? Gal įtakos turi politinės pažiūros? Gal ne be pagrindo kalbama, kad rajono meras esą itin pataikauja koalicijos partneriams Lenkų rinkimų akcijos atstovams, nes dreba dėl savo kėdės?

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

18 Atsakymų į “Barskūnų mokyklai pusė milijono, kitiems… tik apgailestavimai dėl lėšų stokos”

 1. pastebejimas parašė:

  kai kuriais komentatoriais turi susidometi atitinkamos strukturos su raudonu kryzeliu. Nieko nuostabaus, nes pavasaris, o tada jau pradeda vaidentis, kai zasys is pietu grizta.

 2. jo parašė:

  sk savininkes persekiotojams tai akivaizdziai „persalstelejes“ kasnelis. Pirmyn i medziokle su skundais.

 3. Ar pastebėjote, parašė:

  kad šk savininkė ir šį kartą bus „persūdžiusi“. Juk šis straipsniukas, tai akivaizdus tautinės nesantaikos kurstymas. Ar neturėtų tuo susidomėti atitinkamos struktūros?

 4. Pats parašė:

  Pats loji ir balsuoji

 5. Anonimas parašė:

  Negerai.

 6. aa, parašė:

  pritatiu Onai, geda valdziai. parsidav4 lenkams

 7. .... parašė:

  Tikriausiai ir mokytojai nemokamų atsostogų neturi?Kažkas čia ne taip.

 8. to to to jo parašė:

  Lietuvis?

 9. jo parašė:

  Ir braskiu sezonas Svedijoje, Olandijoje neuztolo.

 10. To pasityciojimas parašė:

  Na jei geda tokiame rajone gyvent – Anglioje, Airioje prasideta sezonas. O ir zuvu fabrikos laukia.

 11. :( parašė:

  Liudna, kad sitaip svaistomi pinigai.

 12. matyt „teisingai“ paskyrė parašė:

  Kode kompas taip ilgai krauna ŠK?

 13. matyt „teisingai“ paskyrė parašė:

  Dauguma palaiko rajono valdzia. Ir dziaugiasi ju sprendimais. Bet kad kartais pievas valdininkai pavaro, tai ir patys esame kalti. Prisimimkime kaip balsavome antrame seimo rinkimu ture. Geda… Ka palaikeme ta ir turime. Saukstai po pietu. Tuoj visiskai prasiskolins mus ir bus …..

 14. Pasityčiojimas parašė:

  Įdomu, kiek mokinių mokysis tokioje mokykloje? Turbūt daugiau nei Bagaslaviškio ar Širvintų miesto mokyklose, kad tokia suma skiriama. Bet matyt „teisingai“ paskyrė, jeigu taryboje esantys mokytojai užbalsavo. Valio lenkams ir rajono valdžiai! Tik gėda tokiame rajone gyventi.

 15. 123 parašė:

  Koalicija irgi nori issilaikyti. Todel vyksta tokie dalykai. Ranka ranak plauna.

 16. nu parašė:

  na ir mera turim.blogesniu turbut nebuna?

 17. vydas parašė:

  Taip neturetu buti.

 18. Ona parašė:

  Valio, lenkai valdžią paėmė į savo rankas.
  Baisu, graudu, kad taip elgiasi miestelio valdžia.

Comments are closed.

scroll to top