Apie tylos ir garso paieškas Musninkų varpinėje

Netrūksta gražių ir prasmingų renginių Musninkuose. O ir talentingų bei kūrybingų žmonių ten gyvenama. Kai talentas ir kūryba žingsniuoja drauge, tai bendri projektai ir renginiai suvirpina žiūrovų bei klausytojų širdis.

Kai man paskambino Helena Vaicekauskienė ir pasidžiaugė gražiu kameriniu renginiu, supratau, kad privalau aplankyti Musninkų varpinę ir joje veikiančią parodą „Iš tylos į garsą“. Pasak Helenos Vaicekauskienės, Musninkuose gyvena ir dirba Valentina Brazaitienė, kuri buria meniškos sielos jaunimą ir organizuoja jautrias šventes musninkiečiams bei miestelio svečiams.

  • Esu tas žmogus, kuris mėgsta pašnekinti Musninkų gimnaziją baigusius mokinius, – sakė Valentina Brazaitienė. – Buvo didžiulis noras suburti kelias musninkiečių kartas. Labai norėjau, kad įvairaus amžiaus kūrėjai, kilę iš Musninkų, pažintų vienas kitą. Kūrėjas kuria tyloje, o garsas apie jo kūrybą turi sklisti plačiai. Taip ir gimė dailės darbų paroda „Iš tylos į garsą“, palydėta aktorių pasirodymu. Malonu, kad iš Musninkų kilusi aktorė Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė pasikvietė į parodos atidarymą ir draugę aktorę Dominyką Budinavičiūtę.

Mokytoja Valentina labai daug gražių žodžių išsakė apie kiekvieną parodos dalyvį – savo buvusį mokinį.

Sakoma, kad tylos klausimas darosi vis aktualesnis. Kad tyla įgauna vis naujų pavidalų ir naujai atsiveria apmąstymo ir atradimo galimybėms, galima buvo įsitikinti Musninkuose. Tylos ir garso sintezė Musninkų varpinėje taurina ir šildo ten buvusiųjų ir apsilankančiųjų sielas ir širdis.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Ramūno Petrusevičiaus nuotraukos

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 25 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (11 įvert.)
scroll to top