Projektinė veikla padeda aktyvinti Širvintų jaunuomenę

Ž. Jankauskaitė-Turkmen savanoriavo Turkijoje.

Širvintų atviroje jaunimo erdvėje (ŠAJE) jaunimo užimtumo specialiste nuo šių metų sausio dirba Živilė Jankauskaitė-Turkmen. Tai idėjų ir iniciatyvų nestokojanti jauna darbuotoja, subūrusi net kelias jaunuolių iniciatyvines grupes, rašanti projektus ir laiminti finansavimą.

Apie tai ir dar daugelį kitų įdomių dalykų Živilė Jankauskaitė-Turkmen mielai sutiko pasidalyti savo įžvalgomis su „Širvintų krašto“ skaitytojais.

Širvintų jaunuomenė Jus puikiai pažįsta, nuolat apie Jus ir Jūsų darbus skaitome socialiniuose tinkluose, bet vyresniajai kartai esate mažai žinoma. Prisistatykite: iš kur esate kilusi, kas Jūsų tėvai, ką esate baigusi, kuo domitės?

-Esu gimusi ir užaugusi Paširvinčio kaime (Musninkų seniūnija) – vienkiemyje. Augau kartu su 2 sesėmis ir 1 broliu. Mama Birutė Jankauskienė dirba Musninkų seniūne, tėtis Kęstutis Jankauskas yra Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos vairavimo mokytojas ir užkietėjęs ūkininkas. Esu baigusi Vilniaus pedagoginį universitetą, įgijusi geografijos specialybę ir mokytojos kvalifikaciją. Kaip bebūtų keista, geografijos mokytoja niekada nedirbau. Po studijų išvykau savanoriauti į Turkiją pagal tuometinę Europos savanorių tarnybos programą (dabar Europos Solidarumo korpuso programa).

Turkijoje savanoriavau 12 mėnesių įvairiose veiklose su vaikais ir jaunimu: laisvalaikio veiklų organizavimas, pagalba ruošiant namų darbus ir kitos edukacinės bei socialinės veiklos, kurios buvo tuo metu reikalingos. Savanorystė apvertė mano gyvenimą ir jo pasirinkimus. Šiuo metu studijuoju magistrantūroje programų ir projektų vadybą. Domiuosi įvairių šalių kultūromis, užsienio kalbomis, saviugda (asmeninėje ir profesinėje srityse), galimybėmis jaunimui, suaugusiems ir senjorams dalyvauti įvairiose projektinėse veiklose Lietuvoje ir užsienyje, kitais dalykais, kurie motyvuoja ir nuteikia pozityviai.

Su vyro šeima Turkijoje.

-Esate aplankiusi daugelį pasaulio valstybių. Kokiomis kalbomis kalbate ir kokiose šalyse turite draugų?

-Keliauti teko tikrai daug, pradedant studijų metu atliekama praktika Europos šalyse, vėliau pasinaudojant galimybėmis, kurias teikė Europos Sąjungos programos jaunimui, t. y. savanorystė, jaunimo mainai, mokymai, seminarai ir stažuotės užsienyje (Turkija, Italija, Portugalija, Slovėnija, Ispanija, Belgija, Prancūzija, Kroatija, Slovakija, Lenkija ir t. t.). Kadangi daugiau nei metus savanoriavau Turkijoje, dabar esu ištekėjusi už turko, be abejo, galiu kalbėti laisvai turkiškai ir angliškai. Moku šiek tiek rusiškai. Šios kalbos pramokau, kai dirbau su imigrantais Lietuvoje. Man labai graži yra ispanų kalba. Jos mokiausi, bet nepasakyčiau, kad galiu laisvai kalbėti, kadangi, kai nėra kalbinės praktikos, kalbinės žinios „pranyksta“. O dėl draugų, žinoma, daugiausia jų yra Turkijoje. Turkija man kaip antroji šalis. Visa mano vyro giminė gyvena tenai, mano draugai nuo savanorystės laikų gyvena irgi ten. Be to, užmezgiau daug partnerysčių su nevyriausybinėmis Turkijos organizacijomis, su kuriais bendradarbiaujame ir dabar.

-Mokėdama tiek užsienio kalbų, galėjote puikiai gyventi bet kurioje pasaulio šalyje, bet sugrįžote į Širvintas. Kodėl? Kuo patrauklus mūsų miestas ir rajonas?

-Teko gyventi Turkijoje keletą metų, vėliau grįžau į Lietuvą ir dirbau Vilniuje. Galiausiai su vyru nusprendėme persikraustyti į Širvintas. Širvintų kraštas yra mano gimtasis kraštas, čia jaučiuosi puikiai, pažįstu aplinką ir žmones. Be to, Širvintos labai išgražėjo, atidaryta kavinių, baseinas, sporto klubai ir kitų socializacijos vietų. Mūsų miestas yra strategiškai patogioje vietoje, kadangi automobiliu į Vilnių galima nulėkti per 30-40 min., nuolat kursuoja autobusai maršrutu „Širvintos-Vilnius-Širvintos“.

-2022 m. pateikėte net 5 projektus ir visiems gavote finansavimą. Kuo tie projektai naudingi mūsų rajonui? Kokia sėkmės formulė, kad Jūsų parašyti projektai gauna finansavimą?

-Projektų rengimo stadijoje dirbome kartu su jaunimu ir kolegomis, kurie veikloms pasiūlė daug įvairių idėjų ir minčių. Projektai ugdo jaunimo gebėjimus organizuojant ir įgyvendinant projekto veiklas, ugdo jų komunikacinius, anglų kalbos įgūdžius, tarpkultūrines kompetencijas bei augina pasitikėjimo savimi jausmą. Jaunimas, dalyvaudamas projektinėse veiklose, tampa aktyvesnis, įsitraukia į Širvintų rajono kitų organizacijų veiklas, ugdomas jų pilietiškas aktyvumas. Projektų sėkmės formulė labai paprasta: gera komanda, su kuria dirbama auginant projekto idėją, ir pačios idėjos unikalumas bei įdomumas.

Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Ž. Jankauskaitės-Turkmen nuotraukos

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 18 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (5 įvert.)
scroll to top