„Jaunųjų kūrėjų kiemas“

Projektą finansavo Lietuvos kutūros taryba

Poezija, neatsiejama kalbinės raiškos dalis, kuri ypač svarbi vaikams ir jaunimui. Visi suprantame, kad kalbos ugdymas grindžiamas savo tautos kultūros pažinimu ir puoselėjimu, neatsiejamas nuo jauno žmogaus asmenybės, vertybinių nuostatų formavimosi – klausytis, kalbėti gražia kalba išreiškiant save, bendraujant su bendraamžiais ir suaugusiais.

Širvintų atvira jaunimo erdvė įgyvendinimo projektą, kurio tikslas buvo ugdyti jaunimo, po mokyklos baigimo kūrybiškumą, kūrybinį potencialą per poeziją.

Projektas „Jaunųjų kūrėjų kiemas“ buvo kultūrinis poetinis projektas, kuris per poeziją jaunimą supažindino su kūrybos procesais. Projektas prisidėjo prie jaunimo kūrybiškumo, savimi pasitikėjimo, meninės saviraiškos ugdymo ir literatūrinio ugdymo. Projekto metu buvo ugdomas ir stiprinamas jaunimo poezijos kūrinių suvokimas, praplėčiamas kultūrinis akiratis, lavinamas gebėjimas komunikuoti, estetinis skonis, skatinamas domėjimasis kultūra, ugdomas kūrybiškumas.

Projekto metu įgyvendinta daug skirtintų poetinių – meninių kūrybinių dirbtuvių, kuriose dalyvavo ir žinomi Lietuvos meninkai ir poetai.

  • Slem poezijos dirbtuvės su poetu Žygimantu Kudirka.
  • Dainuojamosios poezijos dirbtuvės su „Baltuoju kiru“.
  • Klasikinės poezijos dirbtuvės su poetu Eimantasowl.
  • Poezijos per dailę dirbtuvės su meninke Agne Andruška.
  • Poetinio spektaklio kūrybinės dirbtuvės su aktore Evelina Greiciūnaite.

Veiklų vaizdo įrašą galima pasižiūrėti čia.

Straipsnį parengė Živilė Jankauskaitė-Turkmen

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top