Jaunimo metams minėti – Jaunimo parkas Širvintose

Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos iniciatyva visoje Lietuvoje įgyvendinama „Jaunimo parko“ idėja. Jos pradžia – rugpjūčio 12-oji – Tarptautinė jaunimo diena. Minint 2022-uosius – Lietuvos jaunimo metus, simbolinį „Jaunimo parką“ suformuos kiekvienoje savivaldybėje po vieną pasodinti iš Stelmužės ąžuolo gilės išauginti ąžuoliukai. Už sodinimo vietą bei priežiūrą atsakingas pats savivaldybių jaunimas kartu su jaunimo darbuotojais.

Stelmužės ąžuolas – vienas didžiausių Europoje ir pats didžiausias Lietuvoje. Idėja dėl šio ąžuolo sodinukų visose Lietuvos savivaldybėse kilo Zarasuose, sprendžiant jaunimo dienos minėjimo klausimą.

Stelmužės bažnytinio meno muziejaus direktorė Aldona Miškinienė pasakoja, kad prieš tris metus muziejaus darbuotojas pririnko kibirą Stelmužės ąžuolo gilių ir išpylė ten, kur jos netikėtai pradėjo dygti. Išmesti „Stelmužiukus“ pasidarė gaila, tad direktorė nusivežė juos namo ir susodino. Tuomet, artėjant šių metų jaunimo dienos minėjimui, Zarasų savivaldybės atstovai pasiūlė su kitomis savivaldybėmis pasidalinti Stelmužės ąžuolo gilėmis, bet muziejaus direktorė Aldona Miškinienė turėjo geresnę idėją – pasidalinti jau paūgėjusias sodinukais.

Tokiu būdu ąžuoliuką gavo ir Širvintų rajono savivaldybės jaunimas. Jį buvo nuspręsta sodinti rugpjūčio 12 dieną, kaip ir kitose savivaldybėse. Havajietiškos jaunimo dienos šventės pradžioje Lietuvos jaunimo metų bei Tarptautinės jaunimo dienos proga ąžuoliuką sodino jaunimas kartu su jaunimo darbuotojomis, mere Živile Pinskuviene, kuri taip pat tarė sveikinimo žodį, ir vicemere Janina Pažusiene. Kartu atvyko ir Jaunimo reikalų tarybos komanda bei jos pirmininkė Airida Pučinskaitė.

Miglė Lipinskaitė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top