Rugsėjo 1-osios šventinė eisena suburs visus į vieną būrį ir nuspalvins Širvintas

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Rasa Kralikevičienė: „Jeigu Širvintų mieste būtų buvusi viena švietimo įstaiga – mokytojui susidarytų pilnas krūvis ir nebūtų taip sudėtinga rasti specialistą.“

Ketvirtadienį Rugsėjo 1-osios skambutis sukvies mokinius ir mokytojus į klases. Vėl prasidės kasmetis nelengvas, bet mielas darbymetis. Dvejus metus iš eilės mokslo metų pradžia buvo kitokia. Dėl koronaviruso pandemijos Rugsėjo 1-osios šventė ir visas ugdymo procesas buvo koreguojami. Tikėtina, kad šiais metais viskas vyks sklandžiai ir jokių problemų mokiniams, jų tėvams bei mokytojams nekils. Apie pasirengimą rugsėjui, rūpesčius ir džiaugsmus pasikalbėti sutiko Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Rasa Kralikevičienė.

-Kiek Širvintų rajone 2022–2023 m. m. pasitiks mokinių ir priešmokyklinukų? Kiek pedagoginių darbuotojų dirbs?

-Rugsėjo 1-ąją į mokyklas ateis 1480 mokinių ir 129 priešmokyklinukai. Bendrojo ugdymo mokyklose dirbs 132 pedagoginiai darbuotojai.

-Praėjusiais mokslo metais džiaugėmės padidėjusiu pirmokų skaičiumi. Kiek pirmokų pravers rajono mokyklų duris šiemet? Kiek ir kokiose mokyklose jų bus?

-Rugsėjo 1-ąją į mūsų mokyklas džiugiai įžengs 147 pirmokai: 37 pirmokėliai ateis į Musninkų Alfonso Petrulio gimnaziją, 5 – į Gelvonų gimnaziją, 105 pirmokai mokslo kelią pradės Širvintų pradinėje mokykloje. Labai džiaugiamės, kad šiais mokslo metais į mokyklas ateina daugiau pirmokų, o ir į kitas klases mokinių vis atvyksta.

-Gal rajone yra mokyklų, kur mokinių skaičius didėja?

-Mokinių skaičius didėja Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje, Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje ir Širvintų pradinėje mokykloje. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje nuo rugsėjo 1-osios bus po du pirmų, trečių ir ketvirtų klasių komplektus, komplektų skaičius didėja ir Širvintų pradinėje mokykloje.

-Kokių staigmenų Rugsėjo 1-ąją gali tikėtis mokiniai ir mokytojai?

-Staigmena – Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktorės pasiūlyta, o kitų mokyklų direktorių priimta ir palaikoma idėja – Rugsėjo 1-ąją pasveikinti šventine eisena. Ši diena suburs visus į vieną būrį ir nuspalvins Širvintas. Juk visų mokyklų mokytojai augina tuos pačius vaikus, mato juos nuo pirmų raidžių rašymo iki egzaminų rezultatų. Todėl labai džiugu pirmąją mokslo metų dieną susitikti visiems.

-Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.5 (8 įvert.)

3 Atsakymai į “Rugsėjo 1-osios šventinė eisena suburs visus į vieną būrį ir nuspalvins Širvintas”

 1. birute parašė:

  su Rugsėjo 1!

 2. Violeta parašė:

  Sėkmės gerb. Vedėjai ir visiems mokytojams.

 3. Dainius Graužinis parašė:

  Citata: „Jeigu Širvintų mieste būtų buvusi viena švietimo įstaiga – mokytojui susidarytų pilnas krūvis ir nebūtų taip sudėtinga rasti specialistą“

  Tai kodėl iki šiol nesujungėte? Juk NEI VIENA mokykla neprieštaravo, kad būtų atliktas administracinis sujungimas toks, koks buvo atliktas su darželiais, t.y. pastatai išliko savo vietose, o administracija tapo viena bendra

Comments are closed.

scroll to top