Patyrusio medžiotojo ranka nesudrebėjo

Artūras atkeršijo jo avių skerdikui

Kaip informuoja Aplinkos ministerija, iki šios savaitės pradžios šalyje jau sumedžioti 29 vilkai. Pirmasis jų Elektrėnų savivaldybėje krito spalio 16-ąją – jau kitą dieną, kai buvo pradėtas medžioklės sezonas. Tą pačią dieną buvo sumedžioti dar 5 vilkai.

Po penkis vilkus buvo sumedžiota praėjusį savaitgalį, spalio 23-iąją ir spalio 24-ąją. Šeštadienį vienas vilkas buvo sumedžiotas ir mūsų rajone. „Širvintų kraštas“ sužinojo, kad tai nutiko MK „Čiobiškis“ medžioklės plotuose Astruvkos miške, o vilką patiesęs šaulys – šio klubo vadovas Artūras Sviderskas.

Laikraščio skaitytojams priminsime, kad birželio 4 dieną rašėme apie tai, kaip Žaigaičių kaime, Gelvonų seniūnijoje, gegužės 29 dienos rytą vilkai papjovė tris Artūro Svidersko avis ir du dar neatjunkytus ėriukus. Kaimynas Vytautas Grigauskas matė, kaip iš aptvaro iššoko vilkas.

Tada Artūras Sviderskas pusiau juokais, pusiau rimtai sakė, kad įsisukęs į avių bandą vilkas jam atkeršijo, nes jau 42 metus yra medžiotojas. „Čiobiškio“ klubo vadovas medžioja nuo aštuoniolikos.

Pasakodamas, kaip suvedė sąskaitas su vilku, Artūras Sviderskas sutinka, kad didelė tikimybė, jog būtent šis vilkas papjovė jo avis. Nuo Žaigaičių iki Astruvkos miško, kur krito pilkis, maždaug 3 kilometrai. Jo laimikis irgi didelis, kaip tada apibūdino kaimynas.

  • Buvo apie 10 val. ryto, antras varymas. Išėjo du vilkai, tačiau vieną bandė pašauti kiti medžiotojai. Kaip tik buvau ginkluotas kombinuotu šautuvu – vienas vamzdis graižtvinis, kitas – lygus. Nusitaikęs į vilką šoviau graižtviniu šoviniu. Pataikiau. Vilkas pradėjo suktis, tada pyliau ir iš lygiavamzdžio. Vilkas krito. Sumedžiojau kokių 6-7 metų patiną. Bus šaunus trofėjus, – džiaugiasi pirmą vilką per keturis dešimtmečius sumedžiojęs patyręs medžiotojas.

Artūras Sviderskas sakė, kad apskritai taikytis į vilką teko pirmą kartą gyvenime. Bet sutikti kartą teko – gal prieš dešimtmetį matė prabėgant tolumoje. Tik tada buvo ne medžioklėje.

Gintaras Bielskis
Artūro Svidersko nuotr.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 29 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.67 (3 įvert.)
scroll to top