„Lašiša 2020“: svarbiausios limituotos žvejybos sąlygos žvejams mėgėjams

Asociatyvi nuotr. iš archyvo

Įsibėgėjo Aplinkos apsaugos departamento paskelbta akcija „Lašiša 2020“, kurios metu kontroliuojama, kaip žvejai mėgėjai laikosi limituotos žvejybos taisyklių. Yra nustatyta, kokiuose vandens telkiniuose suteikiama teisė limituotai žvejybai, kokia atsakomybė taikoma nesilaikantiems išvardytų sąlygų.

Aplinkosaugininkai primena, kad nurodytuose upių ruožuose leidžiama žvejoti nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d. tik turint žvejo mėgėjo kortelę 1 dienai. Nuo spalio 1 d. iki spalio 15 d. žvejoti leidžiama tik paleidžiant visas sugautas lašišas ir šlakius. Žuvitakiuose ir arčiau kaip 100 m žemiau tvenkinių vandens nuleistuvų (užtvankų) žvejoti draudžiama.

Per vieną žvejybą leidžiama sugauti ne mažesnius kaip 65 cm 1 lašišą arba 1 šlakį. Sugavus ir nepaleidus atgal į vandens telkinį lašišos ar šlakio, ne vėliau kaip per 5 minutes turi būti nuplėšiama žvejo mėgėjo kortelės dalis. Nuplėšta žvejo mėgėjo kortelė teisės žvejoti nesuteikia.

Limituota lašišų ir šlakių žvejyba draudžiama nuo spalio 16 d. iki gruodžio 25 d. Žvejoti lašišas ir šlakius natūralios kilmės masalais draudžiama.

Praėjus daugiau kaip valandai po saulės laidos ar likus daugiau kaip valandai iki saulės patekėjimo (pagal kalendoriuje nurodytą laiką), žvejoti nurodytų upių ruožuose draudžiama.

Nurodytų vandens telkinių, į kuriuos suteikiama teisė limituotai žvejybai nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d., yra ir mūsų rajone. Nurodytomis sąlygomis leidžiama žvejoti nuo Širvintos upės žiočių iki Liukonių tilto. Kadangi prie žvejybos vietų priskirta ir Neris nuo jos žiočių Kaune iki Karaliaus Mindaugo tilto Vilniuje, nurodymai taikomi ir visam upės ruožui Širvintų rajone.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+