Ar žinojote, kad neužmirštuolių, tulpių, jurginų žiedai ir net gumbai yra valgomi? Neatsitiktinai po karo tulpių žiedai ir gumbai išgelbėjo olandus nuo bado. O patyrėte, kad nasturtos prieskonis primena ridikėlį? Ar girdėjote, kad maistui puošti labai tinka begonijos, o jų rūgštokas skonis dera su saldžiais keksiukais. Serenčiai irgi labai tinka puošti patiekalus, jų lapeliai valgomi, o garduoklės lapai ne tik skanūs valgyti, bet ir naudojami tortų puošybai.
O štai maisto puošybai kartais naudojamos raganės, žibuoklės, gubojos yra … nuodingos. Arba štai: pakalnutės netinka širdies ligomis sergantiems žmonėms.
Iš tiesų, žiedai kaip patiekalų papuošalas ir net valgis šiandien pateikiami restoranuose, su kuriais bendradarbiauja žurnalistės Kristinos Liepinienės pakalbinta bagaslaviškietė. Žaneta Gataveckienė su vaikais į miestelį atsikraustė gyvenimo keliui staigiai pakeitus kryptį. Šiandien savo gyvenimo kitaip neįsivaizduoja.
LRT laidoje „Gyventi kaime gera“ pasakojimas apie gėles ir jų vietą ant mūsų stalo. Žaneta žurnalistę pavaišino sviestu iš nasturtų. Dar tarpukariu Bagaslaviškio pieninė garsėjo į Europą eksportuojamu lietuvišku sviestu. P{ieninės neliko, tačiau tradicijos tarsi tęsiamos.
Žaneta taip pat papasakojo apie savo šiltnamį ir maždaug 400 rožių krūmų, iš kurių žiedų per karantiną pradėjo virti uogienę.