Su Europos Tarybos „rekomendacija“ laisvėje paliktas plėšikas suplanavo kelis naujus brutalius apiplėšimus

Plėšikai iš Širvintų įsiveržė į šį namą Lazdijuose. tv3.lt nuotr.

Pirmadienį Kauno apygardos teisme atversta baudžiamoji byla, kurioje penki asmenys kaltinami dėl plėšimo, nužudymo, nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir neteisėto disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Apibendrinant galima sakyti, kad anksčiau jau teisti Arminas P., Justinas G., Dominykas J., Konstantinas Š. ir Darius J. kaltinami 2020-ųjų rudenį suplanavę bei įvykdę nusikaltimus Širvintose ir Lazdijuose. Kai kurie iš mūsų rajono kilę ar čia apsigyvenę teisiamieji bendrininkavo su Vilniuje gyvenančiu Arminu P., kuris yra kilęs iš Širvintų. Šis išgarsėjo, kai prieš kelerius metus Ukmergės rajone buvo įvykdytas jo suplanuotas siuntų kurjerio apiplėšimas.

Dviems iš keturių gaujos dalyvių, tarp jų – ir Arminui P., teismo skirtų laisvės atėmimo bausmių vykdymas buvo atidėtas. Prokuratūra apskundė šį nuosprendį kaip per švelnų, tačiau Vilniaus apygardos teismas prokurorų skundo netenkino ir pasisakė, kad pirmosios instancijos teismas paskyrė tinkamo dydžio bausmę, kurią keisti nėra pagrindo. Įdomu tai, kad pasisakydamas dėl skirtų bausmių atidėjimo, Vilniaus apygardos teismas pažymėjo, jog taikyti su laisvės atėmimu nesusijusias priemones skatina Europos Tarybos Ministrų Komiteto rekomendacijos valstybėms narėms.

Nuo kurjerių istorijos prabėgo keleri metai. 2020 metų rugsėjo 24 dieną policijoje buvo užregistruotas Širvintų miesto gyventojos M. S. pareiškimas, kad apie 20 val., apsimetę DPD kurjeriais, į namus įsiveržė du kaukėti vyriškiai. Grasindami daiktu, panašiu į pistoletą, jie surišo šeimininkus ir iš namų pagrobė pinigus ir aukso dirbinius.

„Grasindami nužudyti šeimininkus, daužydami kumščiais jiems per galvą įsibrovėliai liepė parodyti, kur yra pinigai. Pagrobę 3 tūkst. eurų smurtautojai spruko automobiliu, kurį buvo palikę netoliese,“ – rašė lrytas.lt ir paminėjo, kad apie garbaus amžiaus porą, kuri neva laiko namuose dideles sumas, gaujos vadeivai pranešė Širvintų krašte gyvenantys jo 27 ir 21 metų parankiniai, per bendrus pažįstamus surinkę informaciją apie nukentėjusiuosius.

Grupės vadeiva tituluojamas Vilniuje gyvenęs 29 metų Arminas P., kuris, tyrėjų duomenimis, organizuodavo visus išpuolius. Vyras „koordinuodavo operacijas iki menkiausių smulkmenų, tačiau pats tiesiogiai jose nedalyvaudavo“.

Tačiau didžiausią rezonansą sukėlė jų įvykdytas įtariamo Lazdijų kontrabandininko G. Vilčinsko nužudymas. Apsimetus siuntų tarnybos darbuotoju, į jo namus įsiveržė trys kaukėti vyrai. Jie pareikalavo atiduoti pinigus, aukso dirbinius, mušė G. Vilčinsko sugyventinę ir jos nepilnametė dukrą. Matyt, negavę, ko tikėjosi, Justinas G. ir Konstantinas Š. į namus sugrįžusį šeimininką nusitempė į vonią, ten apipylė benzinu ir padegė. Po 5 dienų vyras mirė ligoninėje.

Per apiplėšimą gauja iš Lazdijų gyventojo namų pagrobė auksinius papuošalus ir 200 eurų.

Nusikaltėliai buvo išaiškinti jau kitą dieną. Kaip rašo lrytas.lt, „lyderis buvo sulaikytas savo namuose Vilniuje, per kratą ten aptikta ir kokaino, o jo bendrininkus Varėnos ir Lazdijų apylinkėse policijai sugauti padėjo Lietuvos ir Lenkijos pasieniečiai. Netrukus įkliuvo dar du trijulės sėbrai“.

Vos pradėjus nagrinėti bylą dėl nusikaltimų Širvintose ir Lazdijuose, Kauno apygardos teisme buvo paskelbta pertrauka, o antradienį teisme surengtas posėdis dėl kardomųjų priemonių.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 15 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)
scroll to top